Zdravotnická organizace EUC spustila kvůli koronaviru bezplatný chat s lékaři

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
EUC poskytuje bezplatné poradenství ohledně nákazy koronavirem
EUC poskytuje bezplatné poradenství ohledně nákazy koronavirem Zdroj: ČTK
Praha – Zdravotnická organizace EUC v  návaznosti na současnou situaci spustila webové stránky, jejichž prostřednictvím občané mohou komunikovat s lékaři a lépe se informovat o šíření nákazy nového typu koronaviru, prevenci a všem, co je ohledně aktuálního stavu zajímá. Chat je přístupný od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin.

Největší poskytovatel ambulantní péče, nadstandardní péče či mamoscreeningu se rozhodl podpořit informovanost občanů. Lékaři evidují v síti EUC přes 80 tisíc pacientů – ti teď mohou využívat novou službu. Po vyplnění krátkého formuláře obdrží e-mail s odkazem na chatovací místnost, kde je k dispozici lékař. Lidé se mohou informovat o tom, jak funguje karanténa a home office, jak přistupovat k prevenci nebo jak se chovat po návratu z rizikových oblastí.

"Jsme největší ambulantní poskytovatel zdravotní péče a partner pro zaměstnavatele, vnímáme svoji společenskou odpovědnost a chceme aktivně přistoupit k minimalizaci rozšiřování nákazy," řekl Václav Vachta, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC. "Pokud bude o službu zájem, zvážíme její otevření pro širokou veřejnost, tedy i pro pacienty, kteří nejsou registrováni u našich praktických lékařů, protože právě telemedicína se potvrzuje jako vhodný nástroj, jak odlehčit ordinacím v době infekční epidemie," doplňuje.

Kromě chatu web obsahuje i praktické informace o nákaze, které jsou volně přístupné. Chatová místnost se nachází na adrese www.EUC-koronavirus.cz.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace