Adam Kment

Adam Kment

„Bylo by těžké, zbytečně drahé a hloupé připravovat se každý rok na událost, která přijde jednou za sto let. Takže za mě je lepší přijmout riziko a pak se snažit v té události nějak fungovat,“ říká ekonom Miroslav Singer, někdejší guvernér ČNB a nyní hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding. A touto „optikou výjimečnosti“ také de facto hodnotí záchranné ekonomické kroky současné vlády, které mají pomoci s důsledky pandemie. Zároveň však dodává, že průchod politickým systémem měl být rychlejší. Majitelem článku je společnost Economia.
Vláda plánuje zvednout schodek letošního rozpočtu z 40 na 200 miliard korun a podle posledních vyjádření premiéra ani to nemusí stačit. Po započtení dalších položek, jako jsou třeba garance za podnikové úvěry, má do ekonomiky kvůli koronaviru jít až bilion korun. Kdo má na peníze nárok a kde si o ně říct? Majitelem článku je společnost Economia
Výčet primárně ekonomicky zaměřených článků zveřejněných mnou v online verzi časopisu Respekt. Články jsou majetkem společnosti Economia.
Cíl práce Cílem mého projektu bylo zveřejnění několika ekonomicky zaměřených článků, které jsem zveřejnil během mého působení v týdeníku Respekt. Poprvé jsem se do redakce tohoto časopisu dostal díky své investigativní práci okolo dezinformačního portálu Aeronet.cz, ke kterému jsem nalezený materiál dodal právě redakci Respektu, která mi na popud tohoto nálezu nabídla stáž přímo v Praze. Po skončení stáže jsem nadále určitou dobu dopisoval do Respektu a vzhledem k nepříznivé pandemické situaci jsem později byl spolupráci nucen ukončit. Zároveň je jedním z mých cílů poukázat na různé situace psaní článků, kterým jsem byl v rámci působení v redakci vystaven. Ať už se jednalo o článek psaný pod vedením profesionálního novináře, Jiřího Nádoby, samostatného rozhovoru, či denního zpravodajství v podobě informačního servisu.
Česká Republika - První adventní neděli letošního roku mimo jiné obohatila i online premiéra filmu z české produkce s názvem Displace. Film se odehrává přímo na slunné Jamajce, kde se tvůrci dokumentu prostřednictvím rozhovorů s lokálními hudebníky či tanečníky snaží divákovi představit hudební žánr dancehall.
Brno - Klub Favál 23. listopadu navšítíví čtyři soundsystémy z Čech a Slovenska. Tento unikátní projekt má na starosti uskupení Czech & Slovak Soundsystem Unity, kteří se rozhodli spojit scénu dohromady v jedné velké aréně.
Bratislava - Letní Uprising na konci srpna na Zlatých Pieskoch zahrál poslední tóny už pár měsíců zpět a tak nastal čas na zimní vydání tohoto reggae festivalu. Jako každý rok se organizátoři rozhodli uspořádat tzv. Winter Edition v Ateliér Babylon v Bratislavě a to už 30. listopadu.
po., 21. říjen 2019 10:37

Pražský podzim rozezní rytmy reggae

Praha - Po letní klubové pauze plné festivalů všeho druhu se hudba vrací na zimu opět do klubů. Do pražských music barů v listopadu a prosinci zavítají hned dvě legendy reggae muziky.
Momentálně největší zpěvák na české reggae scéně MessenJah vydal po úspěchu v roce 2014 s albem Bojuj Dál již druhou studiovku se jménem Balanc. Album pokřtil před dvěma týdny v pražském Futurum Music Baru po boku s reggae kapelou z Olomouce HomeBwoyRasta, kteří ho momentálně doprovázejí na turné k nové desce.
Pátek 12. dubna letošního roku byl nejen pro Prahu velkou událostí. Pražský klub Underdogs hostil královskou disciplínu soundsystémové kultury, totiž soundclash, česky volně přeloženo jako zvuková válka. Soutěž dvou a více seskupení v tom, kdo má lepší exkluzivní nahrávky exkluzivních umělců.
Strana 1 z 3