Aneta Bartošíková

Aneta Bartošíková

HRANICE - Hojně navštěvovaná expozice velikonočních tradic v hranické galerii se z důvodu koronavirové krize letos neuskutečnila. Nicméně návštěvníci se na výstavu mohou těšit i nadále, bude totiž prodloužena až do neděle 14. června.
Podnikatelka, influencerka a účastnice Hotelu Paradise Nela Slováková uchopila byznys do svých rukou. V době nouzového stavu v rámci celosvětové koronavirové krize rozšířila své podnikání o prodej roušek. Avšak záhy se jí tato „dobročinná činnost“ vymkla kontrole. V polovině března spustila brněnská podnikatelka prostřednictvím své webové stránky Neonky s.r.o. prodej roušek, údajně obsahujících vrstvu s aktivním stříbrem a antibakteriálními účinky. V okamžiku se Nela těšila velké poptávce ze strany zákazníků, bylo objednáno celkem 45 tisíc kusů ochranných masek. Nela si následně nechala zaslat předem na účet veškeré platby, ale vzápětí zjistila, že tak velkou sumu roušek nestíhá šít. Zákazníci tedy zaplatili za zboží, které zatím ani nebylo zhotoveno. Po dlouhém čekání na zakoupené zásilky se lidé dali do postupného stornování balíků. Když ale Slováková hrála "mrtvého brouka" a své zákazníky ignorovala, začaly ji chodit stížnosti. Tato skutečnost ji donutila konečně reagovat, avšak podnikatelka měla ve všech objednávkách neskutečný nepořádek a nedokázala nastalou problematickou situaci korigovat. Některým zákazníkům peníze poslala zpět, dokonce i dvakrát, jiné naopak nadále nechávala čekat dlouhé týdny. Frustrovaní a rozzuření kupující odmítali Nelin přístup trpět a podali oznámení na Českou obchodní inspekci, četná trestní oznámení a oznámení finančním úřadům. Navzdory stovkám podaných trestních oznámení si ale Slováková zachovává chladnou hlavu, dokonce před Velikonoci spustila druhou vlnu prodeje roušek, aniž by měla vyřešenou první várku. Oklamaní zákazníci jsou nicméně připraveni vést s obchodnicí tvrdý souboj. Na instagramu založili účet s téměř šedesáti tisíci sledujících "Hrabonela Hlena Lichvářová" a sdílí zde nekalé praktiky oné podnikatelky, například krácení daní. Jak se celá neblahá situace bude pro celebritu vyvíjet, je zatím ve hvězdách.
Socha patrona lovců a myslivců již téměř dva roky zkrášluje okolí obce Kladeruby. V rámci koronavirové krize si teď dokonce vysloužila i ochrannou masku.
Rožnov pod Radhoštěm – V amfiteátru Valašského muzea v přírodě v Rožnově proběhne 29. května koncert Vojtěcha Dyka v rámci jarního turné D.Y.K. 2020 při příležitosti vydání sólového alba D.Y.K. Nové album D.Y.K. nahrál zpěvák, herec a muzikant minulý rok v New Yorku společně s držitelem Grammy Ondřejem Pivcem a jeho talentovanou kapelou Kennedy Administration. Deska vznikala kompletně v New Yorku a podle Dyka ztělesňuje nekompromisně svobodné a žánrově velmi různorodé CD, čímž se chtěl zpěvák vymanit z komfortní zóny České republiky, která pro něj není již natolik vyzývavá. Fanoušci se tedy mohou těšit na směsici popu, jazzu i soulu, a to vše s nádechem americké kultury. Každý si zde přijde určitě na své! Populární umělec nedávno vystupoval ve vyprodaném divadle Stará střelnice v Hranicích, kde sklidil náramný potlesk. O úžasnou atmosféru a nezapomenutelnou párty se showman postaral společně s brněnskou B-Side Band. Není divu, že diváci jsou teď doslova nažhaveni, jakým způsobem zpěvák, jenž je oblíbený právě svým mladistvým vzhledem, elánem a energií, pojme svou novou pěveckou dráhu bez dosavadní kapely. Vojtěch Dyk se v rámci turné představí i v Mladé Boleslavi, Pardubicích, Praze a Olomouci a na závěr se na něj fanoušci mohou těšit i v Brně, kde vystoupí dokonce dvakrát. Vstupné v předprodeji stojí 990 Kč, na místě 1 190 Kč. Koncert se koná za každého počasí.
Hranice – AKTUALIZOVÁNO: Vzhledem k okolnostem, na základě nařízení vlády ČR, neproběhne třetí ročník akce TaťánaFest pořádaný jako vzpomínka na významnou osobnost hranické kultury Taťánu Jonasovou. Ta by se letos v dubnu dožila svých šedesáti let. Organizátoři se rozhodli zrušit hodebně-společenskou akci, která se měla konat 18. dubna. Akce neproběhne ani „v případě, že by v polovině dubna již pominula nynější vládní omezení. Za současné situace nelze akci kvalitně připravit a svou energii nyní potřebujeme zacílit na naše rodiny a blízké. Otevření Pamětní síně Taťány Jonasové proběhne nejspíš na podzim 2020, ples si pak pošetříme na příští rok 2021, kdy se věříme sejdeme v plné síle, zdraví a dobré náladě," upozornili organizátoři. Již třetím rokem si město Hranice připomíná předčasně zesnulou hudebnici Taťánu Jonasovou. Vzpomínkový program se dvakrát konal ve formě koncertu, nicméně u příležitosti nedožitého jubilea se organizátoři akce rozhodli pojmout letošní ročník jako oslavu výročí jejího narození jiným způsobem. V podobě společenského plesu. Ten měl proběhnout v sobotu 18. dubna. Večer mělo zahájit vystoupení přípravného oddělení Pěveckého sboru Hranice. Následně se hosté měli těšit na kapelu H-Band nebo na Hudeckou muziku Franty Kopeckého. Během přestávek bylo v programu také vystoupení Ženského komorního sboru, dále různé scénky a překvapení. Organizační tým je složený z bývalých kolegů a žáků Jonasové s podporou rodiny, města Hranice, Gymnázia Hranice, Domu dětí a mládeže a dalších organizací. Případný výtěžek z plesu bude využit na vznik chystané publikace o životě a díle Taťány Jonasové. Taťána Jonasová byla jedinečnou a oblíbenou rodačkou města Hranice. Působila jako sbormistryně Hranického pěveckého sboru, vedla komorní sbor na gymnáziu, kde rovněž i učila. Roku 2006 získala Cenu města Hranic a zdejší radnice ji nominovala na Cenu Olomouckého kraje za celoživotní přínos v oblasti kultury.  
Hranice – V rámci 170. výročí narození prvního československého prezidenta se v pátek na tradičním místě u Masarykovy busty ve foyeru budovy Staré radnice uskutečnil pietní akt.
Hranice – 16. února příštího roku se uskuteční v obci Velká repríza divadelní komedie Paní Fantomasová se zlobí aneb Zločin v Muzeu čerstvého umění. Vstupné je dobrovolné.
Brno - Včera se v Brně uskutečnila veřejná diskuse s poslancem a zakladatelem TOP 09 Miroslavem Kalouskem.
Kladeruby – V rámci novely veterinárního zákona se uskuteční v obci Kladeruby hromadné čipování psů.