Jaroslav Zahrádka

Jaroslav Zahrádka

Chomutov – Kladenští hokejisté uhájili extraligovou příslušnost i pro nadcházející extraligový ročník. V pátém utkání série si připsali rozhodující čtvrté vítězství, když na domácím ledě v chomutovské Rocknet aréně porazili Jihlavu 6:3. Na vítězství Rytířů se podílel dvěma góly útočník Matěj Beran, dokonce tři kanadské body si do statistik zapsali Tomáš Plekanec s Adamem Kubík. Dukle v utkání plném zvratů nepomohly ani dva přesné zásahy Filipa Semana, stejně jako vloni tak nestačila v boji o extraligu na klub Jaromíra Jágra, a v příští sezóně si zahraje pouze Chance ligu.
Olomouc - Minulý týden Olomouc navštívil velvyslanec Francie v ČR. Alexis Dutertre během své návštěvy hanácké metropole zavítal například na Univerzitu Palackého, do Muzea umění nebo na Slovanské gymnázium.
Charleston (USA) – Česká tenistka Květa Peschkeová po páteční prohře na turnaji v americkém Charlestonu v prvním kole čtyřhry ohlásila konec své profesionální kariéry. Tenisový svět tak uvidíme poprvé po 29 letech bez české hráčky. Informaci zveřejnil na sociálních sítích český tenisový tým pro pohár Billie Jean Kingové.
V neděli večer má nejvyšší česká fotbalová liga na programu třaskavý šlágr. První plzeňská Viktoria přivítá druhou pražskou Slavii, přičemž rozdíl mezi oběma celky činí pouze jediný bod. Vše se navíc odehraje pod taktovkou zahraničních rozhodčích z Polska.
Olomouc – Na olomoucké kuželně se minulou neděli odehrála nejprestižnější mládežnická kuželkářská akce, když 8. ročník Českého poháru dorostu v kuželkách poznal své vítěze. Na základě šesti předchozích turnajů, ze kterých se započítávaly danému hráči vždy čtyři nejlepší výsledky, se zde představilo 16 nejlepších dorostenců a stejný počet dorostenek.
Nyon - Po osmifinálovém postupu přes rakouský LASK Linec se pražská Slavia postaví proti Feyenoordu Rotterdam. Ve tři hodiny odpoledne o tom rozhodl los ve švýcarském Nyonu. K prvnímu utkání odcestují slávisté na stadion zvaný "De Kuip" 7. dubna, domácí odveta je na programu o týden později.
Koper (Slovinsko) – Česká fotbalová reprezentace do 21 let v rámci kvalifikace na Mistrovství Evropy remizovala ve Slovinsku 1:1. Vyrovnávací branku dal jablonecký Čvančara i přes to, že Češi hráli od 30. minuty bez vyloučeného Karabce.