Jiří Pščolka

Jiří Pščolka

Štěpánov- Student bakalářského studia žurnalistiky, vášnivý houbař, velký milovník vlaků, fotograf, sběratel starých telefonů, tvůrce několika amatérských filmů a autor románu Zajnkamf-polobezdomovci. Tím vším je Stanislav Petřík, ze Štěpánova u Olomouce.Co ho vedlo ke sbírání starožitností? Proč si říká SPH? Kdy se zrodily první myšlenky k sepsání románu? Odpovědi nejenom na tyto otázky naleznete v tomto rozhovoru.  
Praha - 16. ledna uplynulo jednapadesát let od sebeupálení studenta filozofické fakulty v Praze Jana Palacha. Tak jako v roce 1989, nebo v předešlých letech se i letos sešla veřejnost, aby si připomněla jeho odkaz. Desítky lidí, včetně mě a kamaráda Standy, se zúčastnily pietního shromáždění, které se uskutečnilo v horní části Václavského náměstí.
New York - V Madison Square Garden se utkali domácí New York Rangers s kanadským Montrealem. Canadiens po prohře s Coloradem přijeli s cílem získat vítězství a Jezdci chtěli obhájit po duelu s Columbem další výhru. Nakonec si v pátek 6.12 po urputném boji odvezli tři body svěřenci trenéra Clauda Juliena.