Kateřina Ledvinová

Kateřina Ledvinová

Poslanci téměř jednohlasně odhlasovali na středečním čtení veřejností žádanou vládní novelu, která se týká znásilnění. Novela taktéž upravuje tresty za sexuální praktiky s dětmi do 12 let. Soudy by tyto sexuální zločiny měly podle novely trestat jako znásilnění a ne pouze zneužití, za které častěji dostávají pachatelé mírnější tresty.
Tereza, na sociálních sítích působící pod pseudonymem Zlomatka v Itálii, samu sebe popsala jako osobu, která je „úplně normální, skoro 40 letá máma dvou dětí, kterou už to v Čechách nebavilo a tak se odstěhovala na místo, který zbožňuje“. Zde se rozhodla, že se začne věnovat zásadnímu problému s toulavými zvířaty, který v Kalábrii už pěknou řádku let přetrvává. Založila si sociální sítě a začala působit primárně na Instagramu a Tik Toku, kam začala přidávat videa o životě v jižní Itálii, aby postupně s narůstající popularitou mohla vysbírat prostředky, díky kterým bude moct tamním psům a kočkám vystavět útulek. Je to velká milovnice zvířat a snaží se jim pomáhat už od začátku svého pobytu v Kalábrii. Dle jejich slov chce situaci v regionu kompletně změnit.
Tachovský zámek, jedna z nejimpozantnějších památek Tachova ohlásila ukončení turistické sezóny pro rok 2023. Zámek se tak od počátku listopadu uzavřel pro veřejnost. To ale neznamená, že by v bývalém sídle knížecího rodu Windischgrätzů mělo být až do začátku další sezóny mrtvo. Právě naopak, listopad a prosinec s sebou na zámek přinášejí mnoho kulturních akcí, které by si nejeden občan Tachova rozhodně neměl nechat ujít.
Německá kapela Rammstein zavítá v květnu roku 2024 do Prahy, kde zahraje v rámci své připravované Europe Stadium Tour, konkrétně ve dnech 11. 5. a 12. 5. 2024 v Letňanech. Původně plánovala kapela vystoupit pouze 11. května, avšak díky obrovskému zájmu ze strany fanoušků se rozhodla přidat ještě druhý termín o den později.