Lucie Šťastná

Lucie Šťastná

Rok 2021 je již v plném proudu, skoro celou třetinu roku máme za sebou. Zajímá vás, co ale můžeme v následujících měsících tohoto roku ještě čekat a jaké úkazy na noční obloze budeme moci spatřit? Pokud vás fascinuje vesmír, noční obloha a hvězdy, nebo si rádi přejete ta nejtajnější přání, když zrovna padá hvězda? Tak určitě čtěte dál.
Praha - Soutěž EY Podnikatel roku funguje v Česku již přes dvacet let. Každý rok se odborná porota snaží hledat podnikatele s velkým potenciálem. Letos tuto prestižní soutěž vyhrál podnikatel Josef Průša, nejmladší laureát v historii soutěže. Jednatřicetiletý podnikatel vlastní společnost Prusa Research, která se řadí mezi největší výrobce 3D tiskáren a náplní do nich na celém světě.
Abdallah Sima, devatenáctiletý hráč Slavie Praha, kterému se podařilo dostat se z druholigového Táborska do Evropské ligy za pouhých 80 dnů. V UEFA Evropské lize a Fortuna lize předvedl úžasné výkony a tím si vysloužil pozornost, která se žádnému hráči z české ligy nedostala.
Zima nám klepe na dveře, každé město má už postavené svůj vlastní vánoční stromeček. Čas Vánoc se neúprosně blíží. Tento víkend zapálíme na našem adventním věnci již druhou svíčku. A k tomuto předvánočnímu období neodmyslitelně patří i Mikulášská nadílka.