Markéta Plachá

Markéta Plachá

Praha – Očekávaný on-line festival Spolu jedním hlasem, který je zároveň také charitativním projektem organizovaný festivalem Přehrady Fest, přinesl živě koncerty českých umělců z pražského Lucerna Music Baru. První kolo tohoto projektu proběhlo v pátek 10. dubna a sklidilo u diváků veliký úspěch.
Česká republika – Dynamo Pardubice dokázalo zvítězit v posledním venkovním zápase nad Kometou Brno, což pro ně znamená udržení se v nejvyšší hokejové soutěži ELH. Naopak kladenští Rytíři opouští elitní čtrnáctku.
Östersund (Švédsko) – Odstartoval 43. ročník Světového poháru v biatlonu a česká reprezentace na úvod sezony získala první cenný kov. A to v podobě bronzu Markéty Davidové z úvodního sprintu biatlonového seriálu. Česká reprezentantka skončila na třetím místě s odstupem 11,9 sekund od zlaté Italky Dorothey Wiererové a se ztrátou 3,7 sekund na stříbrnou Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou. Dvaadvacetiletá Češka v nedělním prosincovém závodě zvládla odstřílet všechny položky čistě, na rozdíl od chybujících Wiererové i Olsbuové Röiselandové, avšak samotná střelba byla pomalejší. V rozhovoru pro iDNES.cz Davidová přiznala, že čas strávený na střelnici bude schopna snížit přibližně o tři až pět sekund, přičemž takové časové rozmezí uvedla jako maximum pro nynější sezonu. V předešlých závodech štafet česká reprezentace příliš nebodovala. Ve složení smíšené štafety dvojic Jislová, Štvrtecký a smíšené štafety čtveřic Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář obsadily osmnácté a jedenácté místo. Přičemž duo Jislová, Štvrtecký muselo odstoupit ze závodu, neboť jej dostihli rychlejší závodníci.  Právě probíhající první zastávka Světového poháru se odehrává ve švédském Östersundu, kde závodníci setrvají až do 8. prosince. Následující týden se soutěž přesune do střediska rakouského Hochfilzenu a konec roku 2019 stráví česká reprezentace v Annecy ve Francii. Začátkem března příštího roku se biatlonový seriál vrátí do Nového Města na Moravě a o čtyři měsíce později od startu sezony soutěž vyvrcholí v Holmenkollenu na jihu Norska. V únoru biatlonisty navíc čeká ještě 51. mistrovství světa v biatlonu na stadionu Südtirol Arena v italské Anterselvě. V předešlé sezoně 2018/2019 nejvíce bodovalo Norsko. V individuálních mužských závodech ovládl Světový pohár Johannes Thingnes Bø, v mužské, ženské i smíšené štafetě triumfovali rovněž Norové. Pouze mezi ženami dokázala překonat jejich nadvládu Italka Dorothea Wiererová.
pá., 8. listopad 2019 23:50

Kvitovou již nebude trénovat Vydra

Petru Kvitovou již nebude trénovat kondiční specialista David Vydra. Česká tenistka s ním ukončila spolupráci po čtyřech a půl letech.
Moravský Krumlov - Rozsáhlé dílo obsahující dvacet velkoformátových obrazů, které zachycují dějiny slovanských národů, se po letech opět vrací na původní místo, do Moravského Krumlova. Odtud byly obrazy převezeny do Prahy v první polovině roku 2011.