Matěj Richtr

Matěj Richtr

Počet lidí, kteří se registrovali do Junáku, stoupl v roce 2021 na 68 802. Někteří z nich byli zvoleni do Parlamentu České republiky a reprezentují tam myšlenky, které pomáhají všem organizacím pracujících s mládeží. Jejich úspěchem je například týden dovolené pro vedoucí letních táborů.
Lumír Kantor je nezávislý senátor zvolený za KDU-ČSL a v roce 2018 obnovil a vede Čestný skautský parlamentní oddíl (SPO). Člen Senátu pochází z Olomouce a je primářem neonatologického oddělení, kde se starají o novorozené děti. SPO je čestný oddíl pro politiky, kteří byli zvoleni do jedné z komor Parlamentu a hlásí se k hodnotám skautingu. Členové oddílu se snaží dostávat agendu organizací, které pracují s dětmi a mládeží, do nejvyšších pater české politiky.
st., 5. květen 2021 20:53

Skauti mají v Parlamentu svůj oddíl

Tisková mluvčí českých skautů Barbora Trojak sdělila své názory na Skautský parlamentní oddíl (SPO) v lednu 2021. SPO se skládá ze členů a členek obou komor Parlamentu České republiky. Jeho předsedou je senátor Lumír Kantor.
Anketa mezi vybranými členy Skautského parlamentního oddílu, který působí v Senátu a Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Jeho členy se mohou stát lidé, kteří jsou skauti, nebo souzní se skautskými myšlenkami. Oslovení zástupci některých stran neodpověděli, proto není možné zveřejnit jejich odpověď.
V roce 2002 vznikl v Parlamentu Skautský parlamentní oddíl, bylo to zásluhou Petra Bratského (ODS), skautskou přezdívkou zvaného Bráca.
HateFree Culture je projekt, který realizuje Agentura pro sociální začleňování, která spadá pod Úřad vlády České republiky. Od roku 2014 se pracovníci projektu upozorňují na diskriminaci, nárust negativního chování vůči skupinám obyvatel s odlišnou etnicitou, sexuální orientací a jinými odlišnostmi.
Po koronaviru zůstanou, kromě mrtvých i významné vzpomínky na jaro 2020. Událost pro mladší generaci srovnatalná se Sametovou revolucí a výbuchem Černobylu.
Praha - Podle zjištění našich investigativních reportérů použil prezident Miloš Zeman při své cestě do Libereckého kraje vozy první třídy. Poslanci svolali mimořádnou schůzi a chtějí odsoudit jeho kroky.
Čína - Vyloučení herního streamera přineslo prostestní reakce herní komunity, která vyzývá k bojkotu studia Activision Blizzard.
Strana 1 z 3