Nikola Orlitová

Nikola Orlitová

Název: Politická karikatura v žurnalistice Počet textů: 4 1. Politická karikatura očima tvůrců 2. Lubomír Vaněk: Blíží se volby a pole bude neorané 3. Miroslav Kemel: Pro inteligentního čtenáře mohu nakreslit cokoliv 4. Lubomír Dostál: Když kreslím, nemám nikde stopky
čt., 6. květen 2021 01:19

Politická karikatura očima tvůrců

Trend doby minulé a budoucnost politické karikatury v tištěných médiích. Přijde nová generace?
„Karikatura bude vždy doplněk novin,“ říká kreslíř. Jaký má názor na kritiku satirické kresby?
Novodobý Jiránek české satiry, který má rád chytrý humor. „Svou kresbou nechci dělat politiku,“ řekl v rozhovoru. Co obnáší práce karikaturisty? Z čeho má radost?
V 90. letech se „roztrhl pytel“ s politickou satirou, dnes se dostává do pozadí. Je politická karikatura na ústupu? „Budoucnost vidím v online světě,“ řekl Vaněk.
Politická karikatura jako trend doby minulé, jakou budoucnost čeká politickou karikaturu v tištěných médiích a kde se můžou uchytit noví karikaturisté na scéně?
Novodobý Jiránek české karikatury, má rád chytrý humor, politické karikatuře se věnuje od 90. let. „Svou kresbou nechci dělat politiku“ řekl v rozhovoru Kemel, jak vypadá den karikaturisty a jak vidí budoucnost české karikatury?
V 90. letech se „roztrhl pytel“ s politickou karikaturou, dnes se dostává do pozadí. Je politická karikatura na ústupu?
Praha - Americký rapper G-Eazy v pátek 11. května poprvé zavítá do Prahy. Na turné s názvem The Beautiful & Dammed Tour nově představí svou stejnojmennou nahávku. Na koncertě spolu s ním vystoupí Yung Pincg a Stefflon Don. Rapper objíždí se svým novým albem celou Evropu a Ameriku. Akce se bude konat v sedm hodin večer v pražském Foru Karlín, vstupenky stojí 1 190 korun.
Praha - Diva 21. století Anna Netrebko zahájí své turné v Praze, dále bude pokračovat do Chicaga a New Yorku. Tentokrát Netrebko posluchače zavede do říše Petra Iljiče Čajkovského a Sergeje Rachmaninova. Umělkyni bude doprovázet klavírista Malcolm Martineau. První vystoupení sopranistky se bude konat ve čtvrtek 15. listopadu v 19:30 v Obecném domě. Vstupenky na vystoupení lze zakoupit na ticketstream.cz, cena se pohybuje od 400 do 3 500 korun.
Strana 1 z 3