Patrik Czepiec

Patrik Czepiec

Záměr k samostatnému projektu týkající se výchovy hokejové mládeže u menších klubů v Česku. Jsou představeny cíle práce, zdůvodnění volby tématu, stav problematiky, ideový plán, postup práce, sebehodnocení a zdroje.
Husákovy děti odcházejí do sportovního důchodu a s nimi zmizela i zlatá éra českého hokeje. Souvislost to není čistě náhodná. Podpora sportu v komunistickém Československu byla se současným stavem prakticky nesrovnatelná. Soudruzi moc dobře věděli, na jakém políčku zasévat, aby svými šťavnatými plody umlčeli onen zlověstný západ.
Zatímco valná část funkcionářů pracujících pro mládežnické kategorie se shoduje, že projekt Pojď hrát hokej usnadňuje klubům budoucí rozvoj, další oblasti výchovy malých hokejistů nabízejí rozdílné pohledy. Finanční odměny pro trenéry, koncept odlivu talentovaných hráčů do velkoklubů nebo zapojení rodičů, to vše jsou problémy, jejichž řešení musí česká hokejová scéna intenzivně hledat.
Bývalý český reprezentant Michal Broš odehrál jen v nejvyšší tuzemské soutěži přes 800 zápasů. Patří mu úchvatná bilance, kdy hned 12 ze svých profesionálních sezon zakončil ziskem medaile. Své bohaté zkušenosti se rozhodl po konci kariéry předávat mladším následovníkům. Vloni ukončil své trenérské působení v Neratovicích, které touží vychovávat budoucí naděje českého hokeje, přestože jejich mužský tým hraje pouze krajskou soutěž. „Snažil jsem se u dětí budovat pevný vztah k hokeji. Rodiče chtějí uřvané trenéry, kteří jejich potomky naučí kotrmelec,“ říká Broš.
Před třemi lety vznikl v hlavách ostravských kamarádů Reného Müllera a Jana Haščáka nápad založit první pobočku FÆNCY FRIES. Od té doby už uplynulo hodně vody a síť jejich hranolkáren se rozšířila mimo jiné také do Olomouce. Tradiční a obyčejný pokrm dostal v hanácké metropoli nový rozměr, denně si ho chodí vychutnávat desítky nadšených jedlíků.