Vytisknout tuto stránku
ne., 20. listopad 2016 15:31

Originální „DIZAJNTRH“ zavítal do olomoucké Pevnosti poznání

Ukazatel návštěvníky DIZAJNTRHU Ukazatel návštěvníky DIZAJNTRHU Zdroj: Nikola Bajerová
Olomouc - Doslova úžasný! Přesně takový byl víkendový Dizajntrh. Více než 60 českých a slovenských tvůrců jedinečných výrobků nechalo nahlédnout návštěvníky pod pokličku své tvorby. Bylo opravdu co obdivovat!

 

První ročník Dizajntrhu se uskutečnil v areálu Korunní pevnůstky a to v Pevnosti poznání v Olomouci. Otevřené dveře zde měli návštěvníci v pátek 18.listopadu od 10:00 do 19:00 a v sobotu 19.listopadu ve stejném čase. Počasí bylo sice pochmurné, ale i přesto se na Dizajntrh vydalo spoustu zvědavců, obdivovatelů, šikovných tvůrců, a také těch, kteří už na konci listopadu nakupují dárky svým blízkým pod stromeček, a chtěli si vánoční nákupy užít trošku jinak. Vstupné bylo za hubičku, pouhých 20,- Kč.

 

Prodejci a designéři zde představili výjimečnou módu a doplňky. Nadšenci, kteří si chtěli odnést něco na sebe, měli z čeho vybírat. Na trhu prodejci nabízeli nápadité kousky do šatníku jak pro dámy, tak i pro pány. Nabídka bylo pestrá, od šatů, přes ponožky, až ke kabelkám a šátkům. Nechyběly provizorní obchůdky, kde prodejci nabízeli autorské šperky, kosmetiku, dekorace, handmade výrobky, diáře, zápisníky, a samozřejmě i knihy. Každý si na dvoupatrovém Dizajntrhu vybral stánek, který se zalíbil právě jemu! Mezi návštěvníky patřily i rodiny s dětmi, o jejich ratolesti zde bylo také postaráno. V dětském koutku se mohly pořádně vyřádit, a ti kreativnější si mohli vyrobit originální dárky v dizajndílnách.

 

Třešničkou na dortu bylo i výborné občerstvení v podobě skvělých slovenských burgerů a párků. Fandové zdravé stravy mohli zamířit do dalšího stánku pro speciality z různých druhů těstovin. Milovníci dobré kávy si také přišli na své. Přímo u vstupu na ně čekal stánek s espressem či cappuccinem přímo z kávovaru. Teplý nápoj přišel vhod a zahřál i ty největší zimomřivce.

 

Po skončení prohlídky nabízeného zboží odcházela většina návštěvníků domů s velkou dávkou inspirace na vánoční dárky a s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Zobrazeno 1594 krát
Naposledy upraveno: po., 21. listopad 2016 21:49
NIkola Bajerová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste