NIkola Bajerová

NIkola Bajerová

Záměr samostatného projektu, jehož součástí je pět článků vložených do systému se stejnojmenným štítkem nikola bajerova samostatny projekt. Název projektu: Blogeři v cestování. Specializace: psaná/kulturní. Realizace: 1. článek - Blogeři v cestování, zkušení turisté s radami nad zlato 2. článek - "Cestování stopem je pro mě něco jako droga, chci to zkoušet znova a zažít víc a víc," říká cestovatel a bloger Lukáš Koutný 3. článek - Lákadlo havajského ostrova Maui - Road to Hana: klikatá cesta plná opravdu nevšedních zážitků 4. článek - Evropa se po pandemii koronaviru vrací zpět do normálu, klíčové je také obnovení cestovního ruchu 5. článek - Anketa - Jaká je podle vás hlavní výhoda travel blogerů? 
Anketní otázky: Jaká je podle vás hlavní výhoda travel blogerů a oproti cestovatelským (online/tištěným) průvodcům? Jakým způsobem se podle vás odrazí pandemie koronaviru na cestování?
Pandemie koronaviru negativně zasáhla ekonomiku téměř všech států na světě. Jedno z nejpostiženějších odvětví je cestovní ruch. Cestování se po skončení pandemie s jistotou změní. Lidé se možná rozdělí na dva tábory. Na ty, kteří se nebudou bát vycestovat do cizích zemí a na ty, kteří na nějaký čas raději využijí krás Česka a dovolenou v zahraničí raději odloží. Oblast cestovního ruchu se bude muset znovu odrazit ode dna. Vrátí se v takové formě, jaký jsme ho znali doposud? A jak na tom budou například travel blogeři, které cestování do teď nejen naplňovalo, ale některé z nich i živilo?
Na letišti ze zavazadlového pásu do rukou beru svůj velký cestovní kufr. Dává mi to zabrat, protože uzvednout dvacet pět kilo není jen tak. Na mou obranu, do těch dvaceti pěti kilo jsem zabalila tři měsíce mého života, jelikož na ostrov přilétám po skončení letní zahraniční brigády v USA. Před odletem jsem se ještě s těžkým srdcem zbavovala přebytečných věcí, jako nepotřebné kosmetiky, i přes to, že vyhazování věcí nesnáším. Po nekonečném čekání ke mně přijíždí i můj druhý, palubní kufr, jelikož jsem si ho nemohla vzít s sebou na palubu. „Tak můžeme?“ ptá se mě nervózně můj přítel Ondra, jelikož i ho čekání mírně rozladilo. Beru do rukou obě zavazadla, pod paži dávám cestovní polštář a deku, kterou jsem měla v letadle a společně se snažíme najít nejbližší východ z haly letiště v Kahului.
Svou první dobrodružnou cestu podnikl už před pěti lety do Baltských zemí. Od té doby pravidelně vyráží objevovat krásy méně turistických zemí Evropy. Cestuje převážně stopem a na svých cestách poznává životní příběhy lidí napříč kulturami. O svých dobrodružstvích píše cestovatelský blog, přednáší po Česku i Slovensku a zároveň se věnuje sociálním sítím. Student Lukáš Koutný je dobrodruh tělem i duší. V rozhovoru se podělil nejen o své zážitky z cest, ale také o to, jakou výhodu má cestování stopem.
Unikátní informace, které se jinde nedají najít, neotřelé tipy, ale zároveň poznatky, na co si na cestách dát pozor. Tak přesně tím disponují české cestovatelské blogy. Někdo by sice mohl namítat, že už dávno nejsou v kurzu, ale opak je pravdou. Zvlášť v oblasti cestování internetových deníčků stále přibývá. Přidávají se k nim i další kanály, zejména sociální sítě. Všechny mají své fanoušky a věrné čtenáře, kteří si od zkušených cestovatelů zjišťují aktuální tipy před tím, než se sami vydají na cestu do světa.
Maskat - V osmadvaceti letech zemřel v pátek 20. dubna švédský DJ Avicii. Jeho tělo bylo nalezeno v hlavním městě Ománu, kde právě trávil dovolenou. Příčinou smrti bylo vykrvácení. Tim Berglinga, celosvětově známý jako DJ Avicii, se proslavil hity jako Levels nebo Wake me up.  
Společnost Apple představila nejnovější kousek z jejich dílny a to konkrétně nový Ipad. Tato novinka bude zároveň nejlevnější tablet v nabídce. Jeho prodejní ceny totiž startují už na 8 990 korun. Ipad má navíc podporu stylusu Apple pencil.
Olomouc - Uživatelé olomouckého MHD se od 1. května budou moci svést novou tramvají. Do provozu bude zařazený vůz označením „U“ a bude jezdit na trase Neředín – Nová Ulice. Zatím bude tato tramvaj ve zkušebním provozu a pokud se osvědčí, olomoucký dopravní podnik ji od prosince začlení do běžných jízdných řádů olomouckého MHD.
ne., 7. leden 2018 12:29

A zase ta novoroční předsevzetí

A máme tu nový rok 2018! Pro někoho je to nový začátek a pro někoho přelomový bod, kdy konečně může zahodit vše, co se mu minulý rok nepovedlo a začít s čistým štítem! Na řadu přichází i novoroční předsevzetí, kterých si s příchodem roku dáváme spoustu. Prvotní nadšení do jejich plnění je obrovské, avšak horší už je to s jejich dodržováním. A jaká že jsou ty nejčastější předsevzetí, které se každoročně opakují?
Strana 1 z 3