Štepánka Tupá

Štepánka Tupá

Samostatný projekt sociálně-zdravotní/DTP žurnalistika
Jeden z největších českých open air festivalů konečně prohlásil seznam zahraničních kapel za kompletní. A kdo si myslí, že se pod nálepkou Rock for People dočká jen „tradičního“ rocku, je na omylu: na své si i letos přijdou jak příznivci kytarové muziky, tak fandové ostřejšího metalu, rozverného ska nebo elektroničtějších stylů. Hradecký festivalpark pro ně otevře své brány od 2. do 5. července.
Již tento pátek se Britové konečně dočkají uzavření nejočekávanějšího sňatku roku. Šest měsíců po oficiálním zasnoubení se princ William ožení se svou dlouholetou přítelkyní Kate Middletonovou. Svatba proběhne za ostrého sledování médii 29. dubna v dopoledních hodinách v kostele Westminsterského opatství v Londýně.
Moravské divadlo v Olomouci v lednu potěší nejen fanoušky operní klasiky. Kromě znovuuvedení slavné opery Nabucco se diváci budou moci těšit na premiéru činohry Něco za něco. Derniéry se naopak dočká oblíbená hra Farma zvířat. Na své si přijdou i milovníci tance – začátkem února je na programu reprezentační divadelní bál.
Ke stažení na internetu – a zdarma! Tak dnes lze sehnat téměř jakoukoliv hudbu či film – ovšem zřídkakdy legálně. Jiný případ je DVD Adventní koncert, které najdete na oficiálních stránkách Jaromíra Nohavici. Sestřih z vlastního koncertu totiž písničkář nadělil fanouškům jako novoroční dárek.
Zajít navečer na kofolu či do kavárny na latté? O tom si možná mládež brzy bude moci nechat jen zdát. Vládu totiž čeká schvalování nového protidrogového akčního plánu. Jeho součástí je mimo jiné i zákaz vstupu mladistvých do restauračních zařízení, a to už po 18. hodině. Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil tak chce zabránit nalévání alkoholu nezletilým.
Sága o kouzelnickém učni se kvapem blíží do svého finále i ve filmové podobě. Harry Potter a Relikvie smrti: část první vtrhl do českých i světových kin 18. listopadu, a to hned v prvních minutách. Provozovatelé kinosálů ve větších městech se snažili vyjít fanouškům maximálně vstříc, do svých programů tak zařadili i půlnoční projekci. Výjimkou nebyl ani olomoucký CineStar – nedočkavým návštěvníkům nabídl noční premiéru s dabingem i v originálním znění s titulky.
Olomoucký magistrát bude letos hostit již čtvrtý ročník projektu Rozhoduj o Evropě. Studenti středních a vysokých škol zde budou simulovat jednání všech institucí Evropské unie, tedy Rady EU, Evropské komise i Evropského parlamentu. V sobotu 13. 11. se uskuteční přípravné setkání, kde budou účastníci připraveni na závěrečnou fázi projektu.