Terezie Krejčí

Terezie Krejčí

Následující měsíce by se sportovní svět měl připravovat na Letní olympijské hry v Tokiu. Jenže současným světem, a to i tím sportovním, hýbe čínský virus Covid–19. A tak, i když je nový stadion postavený, hotely zarezervované, pochodeň s ohněm zapálená a letenky zamluvené, neměli japonský premiér Šinzo Abé s vedoucím Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem na vybranou. Boj o olympijské medaile se svede ve stejném termínu, ale o rok později. Tedy snad.
Její příjmení nezní česky, a přece má v srdci nejblíž k Moravě. Aby ne, vždyť tam prožila celé své dětství. Nepohrdne ani tamním proslulým nápojem. „Mám ráda vinaře a sklepy, pak si umím užít ochutnávání a povídání a ve sklepě být do ranních hodin,“ říká módní návrhářka, ilustrátorka a designérka Zuzana Osako. I když se věnuje spoustu dalším věcem, o svém povolání má jasno: „Má práce je ilustrace a oděv. Tehdy jsem to já, jsem šťastná, když tvořím.“
Ve sportovním lezení se letos na olympiádě v Tokiu bude soutěžit poprvé. Už teď se ale ví, že Českou republiku v téhle disciplíně bude reprezentovat úspěšný brněnský lezec Adam Ondra. V lezení však není důležité mít jen natrénováno, ale také správný pohyb. Co si pod tím představit, jak moc je sportovní lezení v Česku populární a co čeká před olympiádou Adama Ondru, prozradil jeden z jeho trenérů a pohybový specialista Jakub Novotný.
Už jen čtyři měsíce zbývají do zahájení Letních olympijských her (LOH) v japonském Tokiu. Z Česka má zatím jistou účast 42 sportovců, avšak číslo ještě není konečné. Některé další reprezentanty totiž souboj o místa na olympiádě teprve čeká. Zatímco tedy sportovci trénují, organizační tým pracuje na sto procent, aby se česká výprava během olympiády měla jako v bavlnce.
1) Cíl práce Cílem tohoto projektu je čtenáře blíže seznámit s přípravami české výpravy na Letní olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Přesněji bude projekt koncipován tak, aby si čtenář uvědomil, že olympijské hry nejsou jen o sportovcích, jejich výkonech a medailích, ale že organizační tým musí už dlouhou dobu před zahájením olympiády vynaložit spoustu úsilí, aby se sportovci cítili co nejkomfortněji. Také se i v blízkosti sportovců pohybují zajímaví lidé, kteří se rovněž podílí na sportovních výkonech, ale v médiích už nedostávají tolik prostoru. Dalším cílem projektu je tedy čtenářům představit alespoň jednu takovou osobnost a připomenout čtenáři fakt, že za sportovním výkonem nestojí jen dřina a úsilí daného reprezentanta, ale celý tým dalších osob. V neposlední řadě si tato práce klade za cíl mít hodnotu nejen pro sportovní nadšence, ale také pro běžné čtenáře, kteří si z tohoto projektu mohou odnést nové poznatky.
Olomouc - Mezinárodní hudební festival Dvořákova Olomouc již tradičně zpříjemní část května nejen Olomoučanům. Letos program láká především na německý komorní soubor Acelta Quintet nebo fantasy horor s živým doprovodem Moravské filharmonie Olomouc (MFO). 18.  ročník zahájí MFO ve čtvrtek 16. května v kostele Panny Marie Sněžné.
Opava - Přes dvě stě filmových výtvarných plakátů je k vidění v rámci výstavy ÁÁÁCH v opavském Domě umění. Všechny plakáty pocházejí z doby Československa a návštěvníci mezi nimi najdou kousky od významných českých umělců. Celá výstava potrvá až do 16. června a zájemci ji mohou navštívit od úterý do neděle v čase od 10 hod. do 18 hod.
pá., 30. listopad 2018 13:27

Santové se proběhnou Olomoucí

Olomouc - Zlaté prasátko, originální medaile a dobrý pocit z pomoci nemocným dětem. Takové odměny obdržíte, když se zúčastníte akce ČEPS Christmas Night Run. Tento vánoční noční běh rozsvítí v sobotu 1. prosince Olomouc již podruhé.
Olomouc - Barvy bílá, červená a modrá se ve středu rozzářily na radnici města Olomouce. Značí jediné - již tento víkend po celé České republice vyvrcholí oslavy sta let od založení Československa. K tomuto výročí si připravilo nejen město Olomouc bohatý program.
Ostrava - Pánové, pokud bude chtít jít Vaše žena o víkendu 12. a 13. října nakupovat do Forum Nová Karolina, neprotestujte. V těchto dnech tam totiž bude probíhat již patý ročník Karolina Octobeerfest. Návštěvníci se mohou těšit nejen na chmelový nektar od různých pivovarů, ale také se představí řada českých hudebních hvězd, ohňostroj a mnoho dalšího.
Strana 1 z 2