Tomáš Odstrčil

Tomáš Odstrčil

ne., 8. květen 2016 22:00

Osamělá kola

Samostatný projekt kulturní/fotožurnalistika.
čt., 28. duben 2016 06:07

Osamělá kola

Samostatný projekt kulturní/fotožurnalistika.
Belgický Neerpelt se každoročně stává v prvních květnových dnech festivalovým městem. Ani letos tomu nebylo jinak. Europees muziek festival voor de Jeugd (Evropský hudební festival pro mládež) funguje ve dvouletých cyklech. Jeden rok proti sobě soutěží sborová uskupení a druhý rok orchestry.
  Celostátní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře smyčcových orchestrů letos hostila Olomouc. V Moravském divadle byly slyšet díla Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka a mnoha dalších.
pá., 10. duben 2015 16:04

Odhalení nového Deus Ex

Herní tituly jako Just Cause, Final Fantasy nebo Hitman - za těmi všemi stojí Square Enix - známá herní frima. Ta nedávno na svém twitterovém účtu zveřejnila odpočet, který ukazoval tři dny do odhalení nového projektu. Mezi hráči to okamžitě vyvolalo bouřlivou odezvu.
pá., 13. březen 2015 13:38

Zemřel Terry Pratchett

Tvůrce fantasy světa Úžasná Zeměplocha zemřel ve čtvrtek 12. března ve svém domě v Anglii. Lékaři Pratchettovi už před osmi lety diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. S vážnou nemocí  spisovatel bojoval až do svých šestašedesáti let.
Tři akordy, nezapomenutelná kytarová sóla, ale hlavně pořádná dávka energie. Tak má většina z nás zafixovanou australskou rockovou skupinu AC/DC. Minulé album Black Ice (2008), bylo z řad fanoušků většinou přijímáno se slovy "Je to fajn, ale už to není ono." Prvního prosince vyšlo v pořadí osmnácté studiové album s podtitulem Rock or Bust, ale jsou to zase ti staří dobří AC/DC?
po., 1. prosinec 2014 09:26

Síla se probouzí

Po několika uniklých fotkách a nákresech scén je tu konečně oficiální informace o novém dílu Hvězdných válek. Star Wars: Episode VII – The Force Awakens se 28. listopadu dočkalo dlouho očekávaného traileru (https://www.youtube.com/watch?v=OMOVFvcNfvE). Samotná ukázka filmu má dohromady minutu a půl, divákovi celkem nic moc neprozradí. Uvidíme tu sice oblíbený Millenium Falcon, hvězdnou loď Hana Sola (Harrison Ford), ale o příběhu se nedozvíme téměř nic.
st., 12. listopad 2014 21:48

Square Enix potvrdilo nový Just Cause

Po necelých pěti letech má vyjít v pořadí už třetí díl bláznivé herní série Just Cause. Předchozí dvě hry se vyznačovaly nejen charakteristickou hratelností, ale hlavně nádhernou grafikou, kterou jste se mohli vyloženě kochat. Perfektně zvládnuté vykreslování a dobře vybalancované detaily vám svou pestrostí kolikrát vyrazily dech. Vypadá to, že těchto taháků se Square Enix a Avalanche Studios chtějí držet i nadále.
út., 4. listopad 2014 08:00

Zemane, Zemane, ať už se to nestane!

Vlnu nesouhlasu rozbouřily nedělní Hovory z Lán, prezidentský seriál Radiožurnálu. Během živého vysílání se prezident Miloš Zeman několikrát uchýlil k vulgaritám, za které by se nemusela stydět ani většina pochybných existencí. Svou vulgaritu zpětně odůvodňoval tím, že se chtěl „přiblížit myšlenkovému světu svých odpůrců“. Na mysli měl konkrétně Karla Schwarzenberga, předsedu TOP 09, který podle Zemana "řekne v každé druhé větě ho**o."
Strana 1 z 2