pá., 10. duben 2015 16:04

Odhalení nového Deus Ex

Herní tituly jako Just Cause, Final Fantasy nebo Hitman - za těmi všemi stojí Square Enix - známá herní frima. Ta nedávno na svém twitterovém účtu zveřejnila odpočet, který ukazoval tři dny do odhalení nového projektu. Mezi hráči to okamžitě vyvolalo bouřlivou odezvu.

„Je to jasný: Hitman,“ tvrdí v komentářích pod tweetem japonské herní společnosti uživatel s přezdívkou VilleEricson. Celá bublina okolo utajované hry neplánovaně praskla den před odtajněním, kdy na web unikly screenshoty nového Deus Ex. Nový díl vychází s podtitulem Mankind Divided. Historie Deus Ex sahá až k roku 2000, kdy vyšel první díl této akční RPG (role playing game). Už tehdy se hra vyznačovala silným příběhem s různými přístupy k plnění úkolů. Úspěch této hry jen podtrhlo její pokračování, které na sebe nechalo čekat až do roku 2011. V Human Revolution, jak se další díl této série jmenuje, se stanete Adamem Jensenem, velitelem ochranky jedné z největších firem, zabývajících se technologickými vylepšeními lidských těl. Hra před vás staví často komplexní etické otázky, na které neexistuje jednoduchá odpověď, a vy jen s nervy drásající nejistotou čekáte, jestli jste se rozhodli správně. „Human Revolution poskytuje takovou úroveň kvality, která by neoslnila jen nejzabedněnějšího cynika,“ pozitivně hodnotil americký online časopis Destructoid.

Do role Adama Jensena se podle uniklých obrázků i následně vydaného traileru vžijeme i v Mankind Divided. Další zajímavostí, která by mohla zajímat zejména české hráče, je jeden z uniklých screenshotů. Na něm je jasně vidět cedule s nápisem „koření“. To značí jediné - minimálně část příběhu nového dílu se bude odehrávat v České republice, nebo její budoucí podobě, kterou jí vývojáři pro rok 2029 přidělí.

Na konci minulého dílu byli hráči postaveni před velmi složitou morální volbu, která je nechala v té největší nejistotě, v jaké vás hra vůbec může nechat. Jelikož nový Deus Ex nebude podporovat import uložených her, bude zajímavé sledovat, jak se vývojáři poperou s volbami, které v roli Jensena hráči museli podstoupit v Human Revolution.

Hra vyjde na PC, PS4 a Xbox one, zatím však nebylo stanoveno datum vydání.

Fotoi: http://image.noelshack.com/fichiers/2015/15/1428435040-deus-ex-mankind-divided-screen-2.jpg

Zobrazeno 1729 krát
Naposledy upraveno: út., 14. duben 2015 21:06
Pro psaní komentářů se přihlaste