Vytisknout tuto stránku
so., 7. prosinec 2019 18:52

Chelsea může znovu nakupovat, klub uspěl s odvoláním

Frank Lampard Frank Lampard Zdroj: facebook Chelsea FC
Londýn - Anglický celek hrající na stadionu Stamford Bridge uspěl s odvoláním u Sportovního arbitrážního soudu (CAS) ve švýcarském Lausanne. Díky tomu se může od ledna znovu poohlížet po hráčích na přestupovém trhu. Během letního přestupového období nemohl londýnský klub přivádět žádné nové hráče. Navzdory tomu se však mladému týmu pod vedením Franka Lamprada daří překvapivě dobře.  

V lednu Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) rozhodla o udělení trestu za 150 chyb při uzavření smluv s 69 fotbalisty mladších 18 let. FIFA klub potrestala zákazem registrace nových hráčů na příští dvě přestupová období. Součástí trestu byla také peněžní pokuta ve výši 600 tisíc švýcarských franků (14 milionů korun). 

Chelsea svou vinu od začátku řízení popírala. Odvolala se ke komisi FIFA, která její odvolání zamítnula. Anglický tým se proto rozhodl odvolat k CAS. Švýcarský soud došel ke zjištění, že úřadující vítěz Evropské ligy sice porušil pravidla při přestupových řízeních, ale v mnohem menším měřítku, než tvrdila FIFA. Angličané podle soudu porušili pravidla v třetině projednávaných případů, CAS se tak rozhodl zkrátit trest na polovinu. Blues tak můžou přivádět hráče od ledna, soud navíc snížil pokutu na 300 tisíc švýcarských franků (7 milionů korun). Je to velmi pozitivní výsledek celého případu," komentoval Frank Lampard.

Ihned po oznámení výsledku soudu se vyrojily nejrůznější přestupové spekulace. Podle ostrovního tisku má londýnský celek největší zájem o Jadona Sancha z něměcké Borussie Dortmund, který by měl být náhradou za Edena Hazarda.  

 
Zobrazeno 494 krát
Naposledy upraveno: st., 11. prosinec 2019 13:51
Kryštof Továrek

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste