Vytisknout tuto stránku
út., 20. březen 2018 20:13

Frýdeckou hospůdku U Arnošta rozezní trampské hity

Ilustrační obrázek. Ilustrační obrázek. Zdroj: http://www.hoptrop.cz/
Trampská, folková a country legenda Hop Trop zavítá ve čtvrtek 31. května do frýdecko-místecké hudební hospůdky U Arnošta. Svůj více než pětatřicet let budovaný talent předvedou Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra.

Široký repertoár kapely si návštěvníci budou moci poslechnout poslední květnový den od 19 hodin v hudební hospůdce U Arnošta. Koncert bude proložený osobitým vyprávěním příhod ze života členů kapely i jejich kolegů. Kromě živé hudby a nahrávek nabídne uskupení svým posluchačům knihu se všemi písničkami a mnoha fotografiemi. Událost proběhne ve venkovních prostorách, a to za každého počasí. Cena vstupenky činí 290 korun, předprodej probíhá v místě konání akce.

Kapela Hop Trop je držitelkou několika cen. Například za album vydané společností GZ Loděnice v roce 1990 s názvem Hop Trop II byly hudebníkům předány ceny zlaté, a později také platinové desky. Mnohokrát vystupovali v televizních pořadech a jejich písničky jsou dodnes vysílány rozhlasovými stanicemi.

„Byly krásný naše plány, byla jsi můj celej svět, čas je vzal a nechal rány, starší jsme jen o pár let.“ Nesmrtelné texty od trojice zmiňovaných hudebníků zná zkrátka každý. Kdo je nezpíval u táborových ohňů, toho nemohly minout ve školních zpěvnících. Tři kříže, Amazonka nebo Vodácká holka patří mezi ukázkové trampské hity, které se předávají z generace na generaci a napříč všemu nestárnou.

Zobrazeno 1576 krát
Naposledy upraveno: st., 21. březen 2018 23:50
Aneta Barcziová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste