Adéla Halfarová

Adéla Halfarová

URL internetové stránky:

Radek Barvíř se sám prohlašuje za věčného studenta. Právě teď je doktorandem oboru Geoinformatika na Univerzitě Palackého, ale současně je také kapitánem olomouckého famfrpálového týmu.

Jak dobří jsou skutečně mudlové ve famfrpálu?

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Sedmý jarní trénink famfrpálového družstva Olomouc se měl spíš přejmenovat na aprílový. Během dne se totiž na obloze vystřídalo slunce, bouřkové mraky, nechyběl déšť, silný vítr a dokonce i kroupy. Ještě hodinu před tréninkem vypadala obloha jako věrná kopie Mordoru, ale já se i přesto vydala do Bezručových sadů, kde se celá sešlost měla odehrát. Jestli mě totiž Harry Potter něco naučil, tak to, že famfrpál se hraje za každého počasí.
Bývalá studentka Univerzity Palackého, Markéta Šťovíčková by mohla být považována za zcela obyčejnou dívku, v poklidu studující obor Překlad a tlumočení anglického jazyka, pokud by ovšem nebyla také zakladatelkou mudlovského famfrpálu v České Republice.

Ať žije mudlovský famfrpál

Zveřejněno v: psaná žurnalistika
Přesně tak, čtete správně. Ať už jste dostali své dopisy do Bradavic nebo ne, možnost zahrát si famfrpál máte tak jako tak. Jeho mudlovská verze se zrodila v roce 2005 v USA a k dnešnímu dni existují po celém světě stovky týmů hrající tento bizardní sport. Několik z nich je dokonce i v České republice.
Famfrpál je tvrdá hra, zaznělo mnohokrát v příbězích o Harrym Potterovi, ale ještě nikdy to nikoho neodradilo od toho, aby si ho alespoň jednou za život zkusil. Létat je přece sen každého a navíc, když je člověk ve famfrpálu dobrý, stane se automaticky miláčkem davu. Konec konců, profesionální hráči tohoto magického sportu jsou v kouzelnickém světě stejně oblíbení a slavní jako u nás rockové hvězdy. Jen s tím rozdílem, že naši slavní si při svém řemeslu nezlomí čelist.
Zmrzlinárium bylo v Olomouci otevřeno jen před krátkou dobu, ale už si získalo srdce stovky lidí. Místní zmrzlině každý propadne hned po prvním ochutnání a neustále se sem vrací na další novinky. O tom, jaké konkrétní novinky se chystají nebo jak se zrodila univerzitní zmrzlina, se rozpovídal majitel podniku Lukáš Ráb.
Stanice odebírájící krevní plazmu za úplatu funguje v Olomouci již devátým rokem. To, jak probíhá odběr, kdo se může stát dárcem nebo jaká jsou možná omezení při darování vysvětlila doktorka Alice Drábková z olomouckého centra Sanaplasmy.

RECENZE: Logan odejde nezapomenut

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Charles Xavier byl vždycky přesvědčen, že X-meni jsou Božím plánem. Wolverine si stál za tím, že jsou spíše Božím omylem. A film Logan si mezi těmito dvěma tvrzními musí vybrat. Pozor, článek obsahuje spoilery!
Ricardo Bofill koupil v roce 1973 starou cementárnu na okraji Barcelony s jasnou vizí – přeměnit ji ve svůj domov. Po skoro 45 letech se jeho sen stal skutečností. La fábrica, jak komplex pojmenoval, se ze staré opuštěné budovy proměnila ve výjimečné, dechberoucí a neustále se rozvíjející sídlo.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace