Kamil Polko

Kamil Polko

Samostatný projekt psaná/politická žurnalistika

Úvaha nad vývojem současné pop music

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Únorové předávání Grammy - neboli hudebních oscarů a Brit Awards - nejprestižnějších hudebních ocenění na ostrovech, vyvolalo rozruch. Ostatně význam těchto ocenění je v odborných i širších kruzích diskutován a zpochybňován. Pro některé muzikanty jsou „super“ a „velikou poctou“, jiní by se k místu předávání ani nepřiblížili, ač byli akademií oceněni.

Sigma v úvodu přípravy prohrála s CSKA Moskva

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Olomoučtí fotbalisté se utkali  s účastníkem Ligy mistrů, ruským velkoklubem CSKA Moskva. V rakouském Hollabrunu mu podlehli 1:2. Branky ruského celku vstřelili Mamajev a A.Berezuckij. Za Sigmu snižoval Petr.

HC Olomouc končí fyzickou přípravu, kompletuje sestavu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Hokejisté Olomouce jsou na konci tvrdé letní přípravy, kterou jim přichystalo obměněné trenérské duo Petr Fiala – Jan Tomajko. Ten byl ještě loni aktivním hráčem klubu. Na místě asistenta trenéra nahradil Petra Vlka, který odešel do Dukly. Tomajko v létě pomáhá hlavně se zavedením nových prvků do přípravy.

Petr Vlk opouští HC Olomouc

Zveřejněno v: ZPRÁVY
OLOMOUC - Šestačtyřicetiletý trenér přijal místo hlavního kouče v Jihlavě. Na lavičce olomouckých hokejistů působil společně s Petrem Fialou tři roky. O odchodu z Hané na Vysočinu rozhodla touha trávit více času s rodinou. „Být Olomouc blíže Jihlavě, zůstal bych“, prohlásil bývalý vynikající útočník jihlavského klubu.

Promítání Davida Lynche v Caritas

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
V úterý se na Caritas-VOŠ Sociální v Olomouci uskutečnilo promítání jednoho z nejpodivnějších filmů všech dob, Mazací hlavy Davida Lynche z roku 1977.

AFO- Promítání Michaela Moora na Horním náměstí

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
V rámci festivalu AFO proběhlo v úterý večer na Horním náměstí promítání snímku Michaela Moora- O Kapitalismu s Láskou. Větší diváckou účast nicméně zhatilo velmi nepříznivé počasí, které se s postupem času stále zhoršovalo. Přesto se kolem půl dévaté, po počátečních problémech s elektřinou, dočkala zhruba dvacítka promoklých diváků zatím posledního dokumentu kontroverzního režiséra.

Olomouc odvrátila vyřazení

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Hokejisté Olomouce v sobotu na domácím ledě odvrátili vyřazení z play-off, když porazili Chomutov 2-1. V sérii tak snížili na 1-3, přesto nadále zůstávají v ohrožení. Sérii hranou na čtyři vítězné zápasy mohou opět zdramatizovat v úterý na ledě Chomutova.

Ostravská mlhovina

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
České mediální ovzduší v posledních dnech zamořily zprávy o smogu. Emise polétavého prachu mnohonásobně překročily limity povolené zákonem. Vede se polemika, jak tyto emise omezit. Vláda se chystá v březnu na návštěvu Ostravy, aby se osobně přesvědčila, jak se tam dýchá. Největší znečišťovatelé ovzduší nemohou zatím „nic moc udělat“, chybí jim regulační řád. A to je zásadní problém celého problému. Nejedná se totiž o kritickou situaci behem těch několika dní, které se objevily na stránkách předních českých deníků. Ostravská „mlhovina“- zejména „atomový hřib“ kolem ArcellorMittal přímo v centru Ostravy, lze vidět i na mapách Googlu.

Olomoucké hokejisty čeká play-off

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Olomoucký hokejový klub i přes herní krizi ze závěru sezóny udržel třetí pozici a zajistil si tak čtvrtfinále play-off. Mora má na soupisce několik zvučných jmen a také hráče s extraligovými zkušenostmi jako Jan Tomajko, Lubomír Korhoň, či Radim Kucharczyk. Právě na své nejzkušenější hráče budou kohouti spoléhat ve vypjatých chvílích vyřazovacích bojů. Na soupeře si však musí počkat. 12.února začíná předkolo play-off,  kde se utkají mužstva, která se umístila na 5.-12. místě po základní části. Vítězové těchto soubojů si pak zajistí postup do čtvrtfinále. Svého soupeře se Mora dozví nejpozději 18.února. První čtvrtfinálový zápas odehrají olomoučtí 21.února na domácím ledě.

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace