Sbírka Šťastné a chlupaté dělá hezké Vánoce pejskům z útulku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Iniciátorka sbírky Lucie Zatloukalová s pejskem z Útulku jinak
Iniciátorka sbírky Lucie Zatloukalová s pejskem z Útulku jinak Zdroj: Sandra Tilkeridisová
Olomouc - Olomoučtí dobrovolníci v čele s Lucii Zatloukalovou pořádají sbírku na pomoc pejskům z útulku s názvem Šťastné a chlupaté. Pomáhat se bude chlupáčkům z Útulku jinak v Napajedlích, který se nachází kousek od města Zlína.

 

Sbírka začala již 4. prosince a trvá až do 17.prosince. Lidé mohou na sběrná místa, která jsou na pěti místech po celé Olomouci, nosit cokoliv, co by pejskům z útulku mohlo udělat radost. „Lidé mohou od začátku prosince nosit granule, pamlsky, hračky nebo třeba deky na sběrná místa po celé Olomouci,” říká Lucie Zatloukalová, iniciátorka projektu.

 

Sbírka už má letos svůj druhý ročník. V minulém roce se darované věci posílali pejskům až do Rumunska. „Letos jsme se rozhodli zůstat v Česku a obdarovat organizaci Útulek jinak. Zařízení nedaleko Napajedel funguje odlišně od běžných útulků, především proto, že tu pejsci žijí v domácím prostředí," vysvětluje Lucie.

 

A ptáte se, kam můžeme dárky pro pejsky donést? Sběrné místo je v Olomouci například stánek Olopunč, Bajkazyl, kavárna Druhý domov, Bistrá kráva a Flop shop v centru Olomouce. Přesně sem můžou lidé až do neděle donést vše, co uznají za vhodné. Vybírají se deky, granule, pamlsky, hračky nebo pelíšky. Zkrátka všechno, co pomůže udělat pejskům v Útulku jinak v Napajedlích hezké Vánoce.

 

Útulek jinak v Napajedlích vede Veronika Hudcová. V současné době má na starosti šest psů, kterým se maximálně věnuje. „V našem útulku se snažíme pejskům prostředí zpříjemnit natolik, aby se zde opravdu cítili jako doma. Ke všem se chováme s tou největší láskou, jakou jim můžeme dát,” říká Veronika Hudcová.

 

Po skončení sbírky budou veškeré věci převezeny do útulku, kde čeká pejsky bohatý Ježíšek. „Budeme rádi, když pomůžete – každá maličkost se počítá,” říká závěrem Lucie Zatloukalová.

Pokud už máte nakoupeny vánoční dárky pro své blízké, doneste něco pro radost i němým tvářím, protože i oni si zaslouží mít krásné Vánoce.

 

Tak Šťastné a chlupaté!

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace