st., 19. říjen 2016 18:56

Střelecké trápení kroměřížských Hanáků pokračuje

SK Hanácká Slavia Kroměříž vs. FC Odra Petřkovice SK Hanácká Slavia Kroměříž vs. FC Odra Petřkovice Zdroj: Anna Skopalová
Kroměříž - Divácky atraktivní zápas mezi SK Hanácká Slavia Kroměříž a FC Odra Petřkovice nabídlo v sobotu 15. října 11. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy. Mužstvo Petřkovic se pohybuje na 8. místě tabulky, kdežto domácí Kroměříži patří poslední místo již delší dobu. Má to své opodstatnění. Z deseti odehraných zápasů Hanáci vytěžili pouhých šest bodů, a tak jsou na sestupové pozici společně s týmem SK Líšeň. Důvodem jejich nezdaru je dlouhodobé střelecké trápení. To se během zápasu několikrát potvrdilo.

Od první minuty šlo o agresivní hru obou celků. Právě během úvodních minut zápasu došlo ke střetu útočníka hostů s domácím brankářem a vypadalo to, že bude muset proběhnout jeho střídání. Po pár minutách ošetřování byl ale domácí brankář připraven vrátit se do hry.

Další minuty přinesly vyrovnanou hru ve stejném počtu střel na bránu. Informační tabule ukazovala 13. minutu, když se domácí útočník Martin Neubert zmocnil míče v malém vápně a chtěl vystřelit, ale obránce Petřkovic mu to nedovolil a poslal Neuberta k zemi pomocí nedovoleného zákroku. Následovala regulérně odpískaná penalta. Nicméně sám Neubert ji neproměnil a poslal míč přímo na brankáře.

Během 23. minuty zápasu se domácí hráči dostali do další velké šance, kdy se dvojice kroměřížských útočníků objevila sama před brankářem. Následovala pěkná kombinace, na jejímž konci se útočník domácích Jan Silný objevil sám před odkrytou bránou, jenže vstřelil tyčku, a tak se i po této vyložené šanci skóre neměnilo. Následovaly minuty, kdy se Hanáci urputně bránili tlaku Petřkovic, a především díky skvělým zákrokům domácího brankáře Martina Šustra, gól neinkasovali.

Na konci prvního poločasu se domácí celek dostal do další velké šance. Útočník Silný dostal výbornou přihrávku do běhu a mohl jít do souboje s brankářem jeden na jednoho. Ovšem smůla, která doprovází prozatímní sezónu kroměřížského fotbalového celku, zahrála roli i tentokrát a domácí hráč branku přestřelil. Do šaten tedy fotbalisté ocházeli za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas nabídl menší počet vyložených šancí než ten předcházející. Na jeho začátku musel ze hřiště odejít nejlepší střelec domácích Neubert, který si poranil rameno a musel být převezen do nemocnice. Oba dva brankáři předváděli výborné a pohotové zákroky. V 67. minutě sehráli Hanáci krásnou kombinaci, na jejímž konci se domácí záložník Jan Hromek napřáhl k zakončení z bezprostřední blízkosti branky, ale obránce hostů jeho střelu vykryl vlastním tělem. V úplném závěru utkání těsně minula bránu hlavička obránce Petřkovic Zdeňka Staňka, a tak utkání skončilo remízou.

„Nejlepšími hráči na obou stranách byli bezpochybně golmani. Síla našeho mužstva je určitě větší než ta, kterou nyní předvádíme. Bohužel jsou to dva body ztráta, chtěli jsme vyhrát. Určitě nemůžu upřít snahu celého mužstva. Na hráčích je vidět, že to má náboj, není to jim lhostejné a pevně věřím, že už se to musí v blízké době prolomit," pronesl asistent trenéra domácího celku Ivo Světlík.