Komentář: Hon po slavných osobnostech

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Olomouce - Caffe Opera
Olomouce - Caffe Opera Zdroj: Anna Himmelová
Znát dějiny svého státu i dějiny svého města je důležité. Historie nám nejen pomáhá pochopit současnost na základě věcí, které se udály v minulosti, rovněž nám pomáhá vytvořit si ke svému městu bližší vztah. Kdo by nechtěl mít pocit, že se prochází ulicemi, kde se stala řada významných událostí? A kudy před námi kráčela již i řada významných lidí?

Osobní život velikánů dějin bývá často úzce propojen s jejich výtvory. Spisovatelé a básníci navštívená místa popisují ve svých dílech, vědcům často napomohly specifické podmínky k vnuknutí geniálního nápadu… Hranice mezi zájmem o místní historii či životem významných lidí a honem po slavných osobnostech může být někdy tenká.

V současné době se může zdát, že na každé druhé budově je nějaká pamětní deska jenom proto, že do ní jednou vstoupil někdo slavný, a po každém velikánovi, co kdy město navštívil, se musí jmenovat alespoň nějaká ulice.

Jak moc je ale například relevantní zmiňovat na kavárně, že zde před sto padesáti lety Freudovi chutnala zmrzlina, když se z ní mezitím již jednou stala kolárna a bývalého a současného majitele ani nepojí žádná vazba?

Na druhou stranu, někomu třeba skutečně bude chutnat lépe, když bude moci prohlásit, že jedl zmrzlinu na stejném místě jako otec psychoanalýzy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace