Bonifanti vyrazili na japonské turné

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Čtyřiadvacet ze sto padesáti Bonifantů jelo ukázat svůj talent do Japonska
Čtyřiadvacet ze sto padesáti Bonifantů jelo ukázat svůj talent do Japonska Zdroj: Bonifantes.cz
TOKIO – Po dvouhodinovém letu a sedmihodinovém posunu přistála čtyřiadvacítka vybraných pěvců pardubického chlapeckého sboru na letišti Haneda v Tokiu. Přijeli sem jako součást oficiálního programu Roku české kultury v Japonsku.

„Víme, že Japonci milují českou hudbu. Proto tam vezeme hlavně českou klasiku,“ řekl  Jan Míšek, který je zakladatelem, zřizovatelem a ředitelem Základní umělecké školy BONIFANTES. Českou klasikou má na mysli například Smetanův sbor  Proč bychom se netěšili, či skladby od Bohuslava Martinů a  Leoše Janáčka. Ze současné české hudby se japonské publikum může těšit třeba na Míškovu skladbu Gloria Musica.

„Svou japonskou koncertní premiéru BONIFANTES absolvovali na premiérovém koncertě zvaném Ichikawa Childrens Choir Lovery Concert Welcome BONIFANTES. Před vyprodaným sálem se spolu s Bonifanty představily dva domácí sbory - Ichikawa a Kamaya. BONIFANTES sklidili úspěch zejména za provedení hudby českých autorů, vedle Dvořáka a Smetany sklidil bouřlivý potlesk Jan Jirásek za svou skladbu Credo, Agnus Dei z Missa propria. Kuriozitou koncertu byla závěrečná česká lidová píseň Ej lúčka zpívaná v japonštině," přiblížila Kristýna Vojáčková, která Bonifantes na turné provází, program prvního koncertu v zemi vycházejícího slunce.

Japonským turné, na kterém setrvají téměř dva týdny, ukončí Bonifanti svou sedmnáctou a osmnáctou koncertní sezónu. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace