Ruské Centrum tolerance získá cenu Madanjeeta Singha

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Moskva, ilustrační obrázek
Moskva, ilustrační obrázek Zdroj: https://pixabay.com
Moskva – Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) předá cenu Madanjeeta Singha ruskému Centru tolerance. Ceremoniál proběhne 16. listopadu v pařížském centru UNESCO.

Porota se rozhodla pro ruské Centrum tolerance kvůli jeho široké škále aktivit. Ty zahrnují výzkum a vzdělávací programy zaměřené na podporu dialogu mezi náboženstvími a různámi pohledy na svět, se zvláštním zaměřením na mládež.

Ocenění vzniklo v roce 1995 při příležitosti 125. výročí narození Mahátmy Gándhího. Klade si za cíl podpořit toleranci v umění, vzdělávání, kultuře, vědě a komunikace. UNESCO ji uděluje každé dva roky jednotlivcům nebo institucím za jejich mimořádný přínos v podpoře tolerance a nenásilí. Laureáty vybírá mezinárodní porota. „Jako projev uznání za celoživotní propagování harmonie a míru, nese cena jméno dobrodince Madanjeeta Singha, který byl vyslancem dobré vůle," uvádí na internetových stránkách UNESCO.

Židovské muzeum a Centrum tolerance bylo otevřeno v Moskvě v listopadu 2012 a jedná se o největší židovské muzeum na světě. Náklady na výstavbu budovy dosáhly 50 milionů dolarů a jedná se, po technické stránce, o nejvyspělejší muzeum v Rusku. Vladimir Putin osobně daroval jeden měsíční plat na jeho výstavbu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace