Zemědělská technika i laboratoře byly k vidění na SZTŠ

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Chov strašilek se návštěvníkům líbil
Chov strašilek se návštěvníkům líbil Zdroj: Archiv autorky
Nový Jičín - Ukázka dílen, chovu strašilek nebo jízda zručnosti traktorem. To všechno si mohli uchazeči o studium i široká veřejnost prohlédnout a vyzkoušet v rámci dne otevřených dveří na Střední škole technické a zemědělské v Novém Jičíně.

 V laboratořích na návštěvníky čekali studenti s ukázkou chemických pokusů a chovu strašilek. V prostorách školy byla k vidění moderní zemědělská technika. Na obou pracovištích, tedy U Jezu i Šenovská, si uchazeči mohli projít prohlídkové trasy s informacemi o studiu. Průvodci byli samotní studenti i učitelé. Akce se konala 6. a 7.prosince.

Uchazečům je mimo jiné představená praktická výuka na škole. Studenti zemědělských oborů dochází na praxi také do zemědělské usedlosti Bludička v Bludovicích. „Naše spolupráce se školou trvá již od roku 2007 a za tu dobu se u nás vystřídalo nespočet studentů. Většinou jsou to studenti druhých a třetích ročníků. Následně u nás probíhá i jedna z maturitních otázek na téma ekologické hospodářství. Tato škola je pro mě srdcovou záležitostí,“ chválila spolupráci majitelka usedlosti Gabriela Žitníková.

Škola se aktivně zapojuje do různých projektů. Letos vyjelo deset studentů do Irska v rámci mezinárodního projektu partnerství škol nazvaného „Towards a Sustainable Future. Youth Awaraness and Actions Througth Agenda 2030“. Jedná se o projekt, který vychází ze strategie schválené Valným shromážděním OSN, s názvem „Agenda 2030“. Hlavní myšlenkou je udržitelný rozvoj a implementace jeho jednotlivých zásad do každodenního života.

Na SZTŠ se vyučují obory s maturitou, výuční obory a jeden nadstavbový obor. Soutěž Šikovné ruce, pořádaná touto institucí, měla letos rekordní počet účastníků. Studenti školy sklízí úspěchy jak ve sportovních, tak ve vědomostních soutěžích. Každoročně se účastní biologické olympiády a sportovní Interligy, kde se umisťují na předních příčkách.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace