Studenty univerzity zajímá první pomoc

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Akce Neznáš – nezachráníš přílákala přes třicet zájemců o první pomoc
Akce Neznáš – nezachráníš přílákala přes třicet zájemců o první pomoc Zdroj: Spolek Mediků Lékařské fakulty UP
Olomouc – Počet olomouckých studentů, kteří zvládají první pomoc se v úterý rozrostl minimálně o tři desítky jedinců. Spolek mediků působící na Lékařské fakultě Univerzity Palackého uspořádal akci Neznáš – Nezachráníš, která přítomné zájemce uvedla do problematiky zvládání první pomoci.

Program začal v odpoledních hodinách úvodní teoretickou přednáškou zahrnující případy, se kterými se může kdokoliv v běžném životě setkat. Ať už se jedná o ztrátu vědomí, otevřenou zlomeninu, infarkt myokardu či epileptický záchvat. Medici lákali zejména na užití první pomoci v praxi. Poté, co se přítomní seznámili s teorií, tedy mohli přistoupit k defibrilátoru, figurínám umožňujícím nácvik resuscitace, naučit se zastavit tepenné krvácení nebo uvést osobu do stabilizované polohy.

S blížícím se večerem si organizátoři nachystali modelové situace, na kterých si mohli zúčastnění ověřit informace získané během uplynulého odpoledne. Nechyběla krvácející žena v bezvědomí, kterou museli účastníci ošetřit, simulovaná dopravní nehoda, při které museli zachránci vytahovat raněné z havarovaného auta či dusící se dítě.

Událost zaujala i studenty samotné lékařské fakulty. „Kurz první pomoci jsme sice jako studenti lékařské fakulty absolvovali v prvním ročníku, ale zopakovat si, jak někomu pomoct v různých situacích není nikdy špatné," říká student třetího ročníku zubního lékařství Martin Křenek.

Akce Neznáš – Nezachráníš, která na Teoretických ústavech Lékařské fakulty Univerzity Palackého probíhá pravidelně od roku 2014, se setkala s velkou řadou zájemců. Registraci museli medici už necelý měsíc před akcí kvůli velkému zájmu zastavit. V budoucnu ale Spolek mediků plánuje další události podobného charakteru.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace