so., 19. únor 2011 20:25

SVĚTOVÝ POHÁR: Sáblíková překonala svůj vlastní rekord

Martina Sáblíková včera zvedla na nohy diváky Světového poháru rychlobruslařů. Opět. Téměř o tři vteřiny překonala svůj vlastní rekord z roku 2007. V Salt Lake City vyhrála závod na 5000m s časem 6:42,66.

Na druhém místě skončila Němka Beckertová (6:47,03) a bronz obdržela Japonka Išinová (6:55,07).

Na dotaz zpravodajského serveru Sport.cz, zda se jí jelo lehce, odpověděla: „Jen první tři kilometry, to se mi jelo nádherně. Skoro jsem se nemusela odrážet. Ty poslední dva jsem ale hrozně protrpěla, byly na krev. Musela jsem tvrdě makat. Ale stálo to za tu dřinu. Ten pocit v cíli byl úžasný, nepopsatelný.“

Martina Sáblíková bodovala také na mistrovství světa ve vícebojích v Calgary. Díky pádu v závodě na 5000 m sice neobhájila dvě zlaté medaile z předchozího šampionátu, i přes tuto nepříjemnost však skončila třetí.