Teplice obnovují vítání občánků

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Teplice budou opět vítat své občánky
Teplice budou opět vítat své občánky Zdroj: http://www.everystockphoto.com/
Teplice - Od letošního podzimu plánuje město Teplice znovu zavést vítání občánků. Zástupce vedení města pozdraví novopečené matky a nově narozené Tepličany. První setkání se bude konat ve středu 4. listopadu v prostorách Zahradního domu u Zámecké zahrady.

Všichni zúčastnění od města obdrží drobný dárek a pamětní list. Vítání nových Tepličanů bude doprovázet dětský pěvecký sbor z vybrané mateřské nebo základní školy. „V případě velkého zájmu budou vypsány další podzimní termíny,“ řekla vedoucí organizačního oddělení teplického magistrátu Radka Senftová. Vítání občánků se plánuje dvakrát ročně - jednou na jaře a podruhé na podzim. 
Přihlásit se mohou rodiče dětí, které se narodily v roce 2015. Další podmínkou je to, že musí mít trvalý pobyt ve městě Teplice. Zájemci si mohou přihlášku stáhnout na oficiálních internetových stránkách města, nebo v Městském turistickém centru na Benešově náměstí.
„Jsem rád, že se vedení města rozhoupalo a po letech obnovilo vítání občánků. Někomu to nemusí být po chuti, ale naštěstí se toho nemusí účastnit. Těm, kteří se na takovou událost těší, přeji, ať z ní mají pěkný zážitek,“ okomentoval situaci Jakub Mráček, zastupitel a člen hnutí Volba pro Teplice.
Znovuzavedení vítání občánků doprovázely četné diskuze. Měsíce probíhaly ve facebookové skupině Teplic debaty obyvatelů, zda se vítání občánků má, nebo nemá obnovit. Nakonec převládly kladné ohlasy. „Super! Před měsícem jsem psala panu Kuberovi a odpověď byla, že se vítání neplánuje, protože místo toho jsou popelnice zdarma, ale hlavně proto, že vítání je starý křesťanský zvyk a k tomu se vracet nebudeme. Jsem opravdu ráda, že nakonec bude,“ napsala Tepličanka Šárka Becherová.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace