Zemřel slovenský herec Marián Labuda

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Herec Marián Labuda
Herec Marián Labuda Zdroj: Wikimedia Commons
Bratislava - Ve věku 73 let zemřel v pátek 5.1.2018 známý slovenský herec Marián Labuda. Český a slovenský film tak navždy přišel o skvělého umělce. Příčinou jeho smrti bylo selhání srdce. Na plátně se naposledy objevil ve snímku Anděl páně 2. Diváci si jej však nejvíce pamatují díky jeho roli řidiče Pávka ve filmu Vesničko má středisková.

 

Labuda chtěl vyjet svým vozem z garáže a při nastupování do auta ztratil vědomí. Jeho manželka okamžitě zavolala záchrannou službu. Na cestě byly dva záchranné vozy. Ještě před jejich příjezdem přispěchal na pomoc kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal umělce oživovat. V oživování ho pak vystřídali záchranáři. Bohužel ani ti mu už nedokázali pomoci. Herec dlouhé roky trpěl silnou cukrovkou. Zdravotní potíže ho provázeli už předloni, kdy prodělal infarkt.

 

 

Marián Labuda se narodil 28.10.1944 v Hostianských Nemcích. Vystudoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. Hned po studiích působil v Slovenském národním divadle v Bratislavě. Od roku 1967 pak v Divadle Na korze a také na Nové scéně. Často hostoval i v českých divadlech.

 

 

Vedle divadla účinkoval i v desítkách filmů a televizních inscenací. Čeští diváci ho dobře znají z už zmiňovaného filmu Vesničko má středisková, dále z filmu Obsluhoval jsem anglického krále nebo pohádky Lotrando a Zubejda. Celkem si Labuda zahrál ve více než dvou stovkách filmů a seriálů.

 

 

Herec žil se svou manželkou Vierou Labudovou v Bratislavě přes padesát let. Společně mají dva syny. Marián Labuda ml. se rovněž věnuje herectví.

 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace