Anna Sittová

Anna Sittová

Samostatný projekt kulturní žurnalistika/fotožurnalistika
Adrenalin, příroda, zážitky. To jsou hesla charakterizující letošní filmový festival Expediční kamera, který během necelých dvou měsíců proputuje více jak dvěma stovkami měst České a Slovenské republiky. Olomoucké fanoušky dobrodružství a extrémních sportů čeká čtyřhodinové pásmo snímků již 27. března od 18 hodin v prostorách U-klubu.
  Možná si ještě vzpomínáte na bláznivého vynálezce Flinta, který před pár lety ohromil svět svým vynálezem FLDSMDFR, který produkoval jídlo z vody. Situace se mu tehdy vymknula trochu z rukou. S pomocí přátel se mu ale podařilo zachránit svět před zmutovanými obřími kusy jídla, které padaly z oblohy. Jak se ukáže, problémy s vynálezem ještě nekončí, protože do kin právě přichází druhý díl. A navazuje tam, kde první skončil.
Českou filmovou kritikou opět zamával Kameňák, tentokrát ale bez Troškova jména na plakátech. Ján Novák, který čtvrtý díl Kameňáku režíroval, a Marcel Bystroň, který je autorem scénáře, slibovali čerstvý vítr, opak je ale pravdou. Se vzrůstajícím pořadovým číslem klesá kvalita. A jde to poznat.
Sníh, led, adrenalin, to jsou hesla, která lákají na 3. ročník Snow film festu probíhajícího během října a listopadu ve 140 českých městech. Pro všechny nadšence zimních sportů vybrali pořadatelé mix vítězných snímků z mezinárodních festivalů a vytvořili tak celovečerní filomový program věnovaný extrémnímu lyžování, zimnímu lezení, snowboardingu a dalším sportům. 
st., 25. září 2013 21:35

One Direction: This is us

Jen málokdo z dnešní mladé generace by neznal britskou chlapeckou skupinu One Direction. A především pro jejich fanynky je určen film One Direction: This is us, který se tento měsíc (nutno ale dodat, že pouze jeden měsíc, do 2. října) dočkal v českých kinech premiéry, rovnou ve 3D formátu.
út., 2. duben 2013 16:36

Dreamworks uvádí ... Croodsovi

Právě tento měsíc míří na česká plátna nová a dlouho očekávaná animovaná komedie z dílny Dreamworks, Croodsovi. A je na co se těšit.
po., 1. duben 2013 18:29

Nepoužitelní

To je název nové francouzské akční komedie Davida Charhona, která má tento měsíc premiéru v českých kinech. Hlavním lákadlem ale není samotný děj filmu, jako spíše jeden z hlavních hrdinů, kterého si zahrála francouzská vycházející hvězda Omar Sy. Omar Sy, který se proslavil už svojí komickou rolí ošetřovatele ve filmu Nedotknutelní diváky ani tentokrát nezklame.
Pomlázka, barevná vajíčka, velikonoční beránci, to vše neodmyslitelně patří k tradičním velikonočním svátkům, tak jak je známe u nás v Česku. Například takové šlehání pomlázkou je typicky středoevropská tradice, která se dodržuje jen u nás, na Slovensku a v některých oblastech v Polsku. My dívky, které obdržíme pár úderů spleteným vrbovým proutím, se pak celý rok můžeme radovat, že neuschneme, ale naopak omládneme a zkrásníme. Jak ale Velikonoce probíhají v jiných částech světa?
pá., 15. březen 2013 15:22

Troškovy Babovřesky rozdělily diváky

Téměř by se dalo říct, že není nikdo, kdo by alespoň neslyšel o nové komedii Zdeňka Trošky, Babovřesky. Tato letní komedie, jak o ní uvádí sám Troška, si může na své konto připsat hned dvě nej. Od své premiéry 14. února navštívilo film v kině téměř půl milionu diváků, což ho řadí do pětice nejúspěšnějších českých filmů. Co se týče návštěvnosti v premiérovém filmu, snímek porazil i film Kajínek. Zároveň lze také Babovřesky nazvat jedním z nejvíce diskutovaných filmů vůbec.
Strana 1 z 2