Daniel Hudek

Daniel Hudek

Česká republika - Rockový zpěvák Michal Hrůza se svou kapelou Hrůzy v červnu vyráží na turné s názvem Symphonica. Pokud to pandemická situace dovolí, fanoušci se mohou těšit na sérií koncertů, doprovázených například symfonickým orchestrem. Pořadatelé slibují nezapomenutelný kulturní zážitek. Koncerty se uskuteční pod taktovkou dirigenta Martina Hyblera.
Jeden z největších festivalů u nás pořadatelé opět o rok posouvají. Může za to stále nepříznivá epidemická situace, která pořádání kulturních akcí příliš nepřeje. Do ostravských Vítkovic tak v létě nedorazí například Twetny One Pilots, Martin Garrix, kapela The Killers nebo The Lumineers.
Opatření proti koronaviru se výrazně dotkly i oblasti kultury. Populární skupina Chinaski proto neuskuteční své prosincové turné k novému albu 11. Ani náhradním termínům, které kapela naplánovala na únor a březen příštího roku, situace příliš nepřeje. Proto je bude o několik měsíců znovu posouvat. Fanoušky čeká velká show doplněná o projekce a LED osvětlení, tak, jak jsou zvyklí z minulých let.
Vládní opatření proti šíření koronaviru ze dne na den zastavila kulturní život. Na to reaguje nový televizní kanál Naživo, který chce přinést kulturu přímo do domácností. Za projektem stojí soubor Cirk La Putyka, divadla Jatka 78 a společnosti Heaven’s Gate režiséra Viktora Tauše. Diváci uvidí mimo jiné představení divadla Na zábradlí či Minoru, ale také koncerty České filharmonie.