Jonáš Krutil

Jonáš Krutil

Rockstar přichází o jednoho ze svých zakladatelů. Dan Houser se po více jak dvaceti letech nečekaně rozhodl studio opustit. Jeho bratr Sam na pozici prezidenta firmy zůstává.
Dlouho očekávaný remaster téměř dvacet let staré herní klasiky čelí již od vydání obrovským vlnám negativních reakcí. Hráče rozčílily zejména nesplněné sliby, zbytečné bugy a protiuživatelský přístup firmy. Blizzard sice slíbuje brzké změny, ale většina věcí zůstane netknuta.
Od oznámení další generace PlayStationu uběhly zhruba čtyři měsíce. Dnes Sony spustilo oficiální webovou stránku pro PS5. Bohužel na ní, kromě krátké zprávy od vývojářů, moc informací nenajdeme. Vývojáři slibují že o přesném datu vydání a ceně prozradí víc již brzy.  Spuštěním oficiálního webu nám Sony připomnělo, že vydání PS5 je skoro za rohem. Podle dostupných informací konzole pravděpodobně vyjde mezi říjnem a prosincem tohoto roku. Na stránkách nám vývojáři chtějí postupně sdělovat detaily, které se týkají jejích parametrů, informací o samotném datu vydání a pořizovací ceně. Co o PS5 zatím víme? Podle dostupných informací můžeme odhadnout, že je konzole již hotová nebo ve finální části vývoje. Právě díky tomu Sony mohlo pozvat do svého sídla reportéra magazínu Wired, který měl možnost vidět nový herní ovladač, který v balení nahradí klasický Dualshock 4. Podle něj je třeba pozměnit design. Na druhou stranu pochvalu údajně zaslouží skvělá haptická odezva. Podle redaktora totiž dokáže posunout herní zážitek na úplně novou úroveň. Při hraní závodní hry Gran Turismo Sport haptická odezva skvěle nasimuluje jednotlivé povrchy, na kterých jedete. Takže standartní vibrace u starých ovladačů již zřejmě neucítíme. Také tlačítka L2-R2 budou vyžadovat různou dávku tlaku, podle toho, co přesně budete pomocí nich dělat. Prostřednictvím reproduktoru v ovladači budou hry poskytovat hráči různé nápovědy k ovládání a orientaci ve hře. Spolu se standartní verzí vyjde ve stejný den i verze PS5 Pro, která nabídne kompatibilitu s 8K Blu-Ray disky a se schopností rozjíždět hry v rozlišení 4K při 120fps. Základní verze PlayStation 5 prý bude se svým moderním procesorem, grafickým čipem a ultrarychlým SSD diskem minimálně 2x výkonnější než PS4 Pro. Ohlášena je i zpětná kompatabilita s PS4 a přepracování PS4 her do PS5 kabátu. Mezi těmi nebudou chybět očekávané tituly The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima a mnohé další. Vyhlídky jsou vskutku slibné, jen doufejme, že konzole dosáhne vysokých očekávání a nedojde nepříjemnosti s funkčností či s přemrštěnou cenou.    
Vývojářská společnost Bethesda si pro milovníky Falloutu76 připravila novinku v podobě předplatného ze kterého hráč získá bonusy do hry. Není to ovšem za jednorázovou částku, jak to většinou u her bývá, ale za třináct dolarů měsíčně.
Brazílie - Amazonskému deštnému pralesu hrozí zánik. Za dva roky údajně nebude schopen sám sebe zavlažovat, tvrdí přední ekonomka Monica de Bolle.
USA - Speciál amerického letectva E-6B Mercury musel nouzově přistát kvůli střetu s jediným ptákem. Ten se zasekl v jednom z motorů a celý ho zničil. Letadlo, zkonstruované pro případnou nukleární válku má sloužit jako důležitý komunikační kanál, umožňující prezidentovi USA dávat rozkazy.
po., 13. květen 2019 17:43

Recenze: Pokémon: Detektiv Pikachu

Po zhlédnutí trailerů na Detektiva Pikachu jsem od tohoto filmu nečekal opravdu nic. Nemyslel jsem si, že to bude nějak extra špatné, ale ani že to bude nějaké mistrovské dílo. Prostě mi ta myšlenka zasazení 3D modelů pokémonů do hraného filmu přišla docela hloupá a v traileru to vypadalo celkem špatně.
 Svět – Instagram zvažoval odebrání ukazatele počtu „lajků“ u sdílených příspěvků. Tuto nevydanou funkci objevil v neděli code hunter Jane Wongová.
Velká Británie – Miliony lidí používají jednoduše prolomitelná hesla jako „123456“ na svých „senzitivních“ účtech. To odhalila první studie britského Národního centra kybernetické bezpečnosti (NCSC), která analyzovala veřejnou databázi úspěšně hacknutých účtů. V neděli o tom informovala BBC.
Bagdád – Vláda v Iráku se tuto středu rozhodla zakázat populární herní tituly Fortnite a Playerunknown's Battlegrounds (PUBG). Důvodem je údajný negativní vliv na mladší část populace.
Strana 1 z 2