Kristýna Stromská

Kristýna Stromská

„V La lize je prakticky každý rok jasné, že sezonu ovládne jeden z top týmů, mezi něž Barcelona patří. Museli by se jim zranit klíčoví hráči a sezonu by za ně dohrávala rezerva. Tento klub měl vždy nejen individuálně, ale především kreativně silné hráče jako jsou Messi či Iniesta.”
Tyto dva týmy se v rámci evropské soutěže střetly poprvé. O tři body v nabité skupině usilovaly oba celky, Slavia je i přes dobrý výkon po prohře 1:2 bez bodů. Vedení zajistil už ve 3. minutě Lionel Messi. Pražskému celku se podařilo vyrovnat až v druhém poločase, kdy se trefil Bořil. V 57. minutě si dal vlastní gól Olayinka a skóre už se nezměnilo.
Německý gólman v prvním kole Ligy mistrů zazářil a skvělými zákroky FC Barceloně zajistil bezbrankovou remízu. Byl to již třetí venkovní zápas v sezoně, ve kterém Katalánci nezvítězili. Skóre mohl několikrát změnit Marco Reus, žádnou ze šancí však neproměnil.
V této anketě se ptám fanoušků FC Barcelony na již odvolaného kouče Ernesta Valverdeho, jehož působení mezi příznivci klubu vyvolalo rozporuplné, většinou však negativní reakce. Jak by herní projev pod ním zhodnotili? Co by se během jeho působení dalo udělat jinak? (např. u nepovedeného zápasu s Liverpoolem)
Během posledních let prošel předvedený styl hry španělského klubu výraznou proměnou. Stopy nizozemských trenérů se postupně ztrácejí a zábavný fotbal nahrazuje čitelná a nezajímavá hra. Jedná se však o hloubkový problém, který je pouze důsledkem řady kroků a rozhodnutí. Bývalý kouč Ernesto Valverde se mohl pokusit tento vývoj zvrátit, důsledkem jeho působení je spíše úpadek.
Miroslav Takáč je držitelem nejvyšší trenérské licence, kterou získal společně s Pavlem Vrbou a dalšími českými špičkami v tomto oboru. Byl koučem několika českých klubů, včetně druholigového Prostějova, kde se mu podařilo nasbírat bohaté zkušenosti. Od dorostenců se dostal na post hlavního trenéra po boku Františka Jury. V druhé lize dostal angažmá rovněž ve Fulneku. Fotbalový srdcař a nadšenec je velkým fanouškem FC Barcelony už mnoho let, takže může mít na bývalého kouče Ernesta Valverdeho jak odborný, tak fanouškovský názor.
FC Barcelona pod taktovkou Valverdeho
Za pseudonymem Lars Kepler se skrývá manželská dvojice Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. V úvodu sedmého dílu jejich bestsellerové krimi série o komisaři Joonu Linnovi naleznou na předměstí Osla tělo mrtvého muže, který byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. V mrazáku navíc policisté objeví lebku Joonovy ženy Summy. Kniha navazuje na předchozí úspěšná díla jako Svědkyně ohně, Písečný muž či Stalker.
Mladá Boleslav - Už v minulém roce Škoda představila nový model Vision E, který je jejím prvním vozem s čistě elektrickým pohonem. Vyznačuje se výrazným designem a v nabídce bude rovnou ve dvou variantách, jak oznámil výrobce. Kromě běžné SUV verze se na trh dostane také sportovně designovaná SUV kupé varianta.
Opava - Loňská sezona byla pro fanoušky SFC Opava splněným snem. Hráčům se podařilo klub po 13 letech opět přivést do nejvyšší české fotbalové soutěže. V té se SFC objevilo naposledy v sezoně 2004/2005, která však nedopadla úplně podle představ a kvůli problémům s majiteli a sponzory klubu následoval pád až do krajského přeboru. Od tohoto období je majitelem klubu samotné město Opava. Problémy s financováním a investory obecně ale trvají i nadále.
Strana 1 z 2