Lucie Kohoutková

Lucie Kohoutková

USA - Ve Spojených státech propukly v minulých dnech na několika místech protesty proti karanténě, kterou místní úřady vyhlašují v boji proti pandemii covid-19. Demonstranty podpořil i prezident Donald Trump. Tyto anti-karanténní protesty vznikají zejména na popud vzrůstající nezaměstnanosti. Dalším důvodem je omezení svobody, které se mnoha občanům nezamlouvá. Protestující se zaměřují zejména na guvernéry.
Blackpool - Jednoduchost vás nudí a máte rádi výzvy? V tom případě pokoj navržený Britským umělcem Christopherem Samuelem v nově otevřeném designovém hotelu Art B&B v anglickém Blackpoolu je právě pro vás. Každodenní záležitosti se zde totiž stávají nečekanými překážkami a i pouhé rozsvícení světla může představovat nevídaně těžký úkol. Ukáže vám každodenní realitu lidí na invalidním vozíku.
Ostrava – Rockový sbor Hladnov Rock Choir tradičně pořádá předvánoční koncert za doprovodu rockové kapely Hladnov Rock Band a smyčcového kvartetu Laetitia. Přijďte se tak 18.12 do Domu kultury města Ostravy naladit na nejkrásnější svátky roku oblíbenými písněmi známých rockových kapel, společně s vánočními písněmi v netradičních sborových úpravách a rockovém kabátu. Tento plnohodnotný akustický zážitek, jenž vám nažene husí kůži, začne již v 18 hodin.
Paříž - Pohybuje se rychlostí čtyři centimetry za hodinu a navzdory tomu, že nemá mozek je schopný se učit. Jde o jednobuněčný organismus, který je od 16. října k vidění v Pařížské ZOO, o tzv. blob.