Petr Antoš

Petr Antoš

Poděbrady - V souvislosti s pracemi na fasádě hlavní budovy zámku v Poděbradech v okrese Nymburk vypukl na místě požár. Na hašení požáru v místní dominantní památce spolupracovaly jednotky hasičů z Nymburka, Poděbrad a Velkého Zboží. Policejní vyšetřování velmi záhy objevilo příčinu ohně, mohl za něj impregnační olej na dřevo.
Nymburk - Nemocnice v Nymburce vydala výzvu široké veřejnosti. V současné situaci epidemie viru COVID-19 nemá nemocnice dostatek ochraných zdravotnických roušek. Prosí tedy všechny kdo umí šít, aby začali roušky ve volném čase vyrábět a nosili je nemocnici na kontaktní místo. Roušky poté projdou dezinfekcí v nemocniční prádelně a budou sloužit místním lékařům a sestrám.
V souvislosti s aktuální epidemií viru COVID-19 a vydanými vládními nařízeními zavedlo mnoho podniků speciální ochranné prostředky. Bez roušky tak v Brně nelze vstoupit do cukráren, menších obchodů s potravinami a nově od 17.3. se bez roušky nesmí ani do „šaliny“.
po., 16. prosinec 2019 10:41

V Zoo Chleby budou v létě řvát lvi

Chleby - Zoo Chleby, které se již v minulých letech podařilo získat z Vietnamu vzácné langury duk a úspěšně jako první v evropě odchovat jejich mláďata v zajetí loni slavnostně otevřela pavilon medvědů ušatých. Na příští rok zoologická zahrada plánuje další velké rošíření. Otevře nový pavilon s několika dalšími šelmami, nová expozice se zaměří především na zvířata africké divočiny.
Milovice - Část bývalého vojenského areálu na Nymbursku již brzy projde proměnou. Na jeho místě bude park a rybník pro kachny.
pá., 15. listopad 2019 08:51

Czech Social Awards má své finalisty

Česká republika - Populární anketa Czech Social Awards každoročně vybírá nejvlivnější osobnosti na českých sociálních médiích. Během uplynulého měsíce lidé hlasovali pro své oblíbené osobnosti z Instagramu, YouTube nebo Twitteru. Anketa zná nyní své finalisty.
út., 12. listopad 2019 19:08

Hnutí DUHA: Pomozte nám zachránit lesy

Podle hnutí DUHA dřevařský průmysl v České republice každé 3 minuty pokácí les o rozloze jednoho fotbalového hřiště. Právě toto hnutí přichází s výzvou „Zachraňme lesy“. Výzvu může podpořit každý na www.zachranmelesy.cz.