Vytisknout tuto stránku
st., 1. červen 2022 19:44

Komentář: Johny Depp vs Amber Heard 3: jízda pokračuje

John Depp vs Amber Heard John Depp vs Amber Heard Zdroj: Elizabeth Frantz/Pool Photos. In: Independent.co.uk [online] 30.5.2022 [1.6.2022]. Dostupné z: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/johnny-depp-amber-heard-trial-why-abuse-verdict-b2090198.html
Pokud se alespoň trochu orientujete ve zprávách ze světa celebrit, jistě vás zastihl dlouholetý spor Johnyho Deppa a Amber Heard. Jeden soud za druhým, nikdy ani chvilka klidu. Jako někdo, kdo zbožňuje cizí drama musím říct, že právě tento aktuální soud je perfektní bizar. Z hlediska detailů a událostí, co o jejich ročním manželství odhalil. Bohužel kvůli bizarnosti celého procesu se zapomíná, jak vážné téma řeší. Domácí násilí by nemělo být součástí divadélka pro veřejnost. Přesně to z něj Heard ovšem dělá od začátku jejího rozvodu s Deppem.
Johnny Depp Vs Amber Heard Trial Recap | Full Breakdown And Analysis Heavy Spoilers, 2022, Johnny Depp Vs Amber Heard Trial Recap | Full Breakdown And Analysis, YouTube video. [1.6.2022]. Dostupné z: https://youtu.be/71ACRkNlhQg

Depp zažaloval Heard za pomluvu už v roce 2019. To kvůli článku, který napsala na The Washington Post v roce 2018. Tam se stavěla do pozice oběti domácího násilí a rozebírala, jak se zákon a soudní systém chová k ženám, které prožily nějakou formu násilí od mužů. I když Deppa nikdy nejmenovala, časovými údaji poukazovala na dobu jejich manželství. Deppa obvinila z násilí i při jejich rozvodu, Depp všechny obvinění popřel.

Soud začal až letos v dubnu. A i když existuje nějaká presumpce nevinny, je těžké poslouchat nahrávky, kde Heard říká Deppovi ,,Já jsem tě bila, nedala jsem ti pěstí. Ty nedostáváš pěstí, zlato. Jsi jako děcko,” a nedělat si v hlavě obrázek. Hlavu mi dělá těžkou i to, jak může někdo napsat článek o tom, jakým problémem je, že se oběti násilí bojí přihlásit a zastat se sami sebe. A při tom zesměšňovat svého bývalého manžela slovy: ,,Řekni to světu Johny. Já, Johny Depp, muž, jsem také obětí domácího násilí.”

Soud není ovšem tak jednoznačný, jak se na první pohled může zdát. Právníci Heard jsou možná na první pohled a poslech nekompetentní a vypadají jako by to byl jejich první případ, ale Depp má proti sobě taky nepěkné důkazy. Jedním z nich jsou SMS zprávy, ve kterých píše, že by nejraději viděl mrtvolu Heard hnít v kufru jeho auta. Druhým z nich je video (pořízeno bez jeho vědomí slečnou Heard), kde opilý ničí kuchyň v jejich společné domácnosti. Jde vidět, že za toxicitu jejich vztahu mohli do určité míry oba.

U Heard je očividně vidět, jak se celou dobu přetvařuje a přehrává. Jakmile jsou kamery otočené na ni, tak má výraz největší oběti krůček od zhroucení. Jen kamery zaměří někoho jiného, hned se směje a má podlý úšklebek. Jak se to ví? I když ji kamery nezabírají, v soudní síni jsou přítomní civilisté, kteří všechno natáčí.

Svědci předvolaní právním týmem Heard jsou jedna katastrofa za druhou. Psycholog, který se snažil diagnostikovat Deppa, jako podklad pro jeho pozorování použil film Piráti z Karibiku a také zapomenul, že na sobě má mikrofon, když se ptal právního týmu Heard, jestli může lhát. Fakt, že není možné diagnostikovat člověka na základě jeho ztvárnění fiktivní postavy je snad jasné. Třeba si jen popletli odborníka a pán měl za úkol ohodnotit Deppův herecký výkon ve zmíněném filmu. Musím zmínit i fakt, že svědci svědčící pro Deppa se až na pár málo výjimek ukázali přímo v soudní síni. U Heard tomu je přesně naopak a její svědci zvolili videohovor.

Pokud ve světě existuje něco jako spravedlnost, měla by Heard skončit ve vězení. Teď momentálně nemyslím kvůli domácímu násilí, ale kvůli křivé výpovědi, které se dopustila několikrát a jsou pro to dostatečné důkazy. Ti, co dřív stranili s Heard či se nemohli rozhodnout, už patří do týmu Depp. Málo kdo na internetu se Heard zastane. Nezbývá tedy nic jiného než dodat, ať zvítězí spravedlnost.

Zobrazeno 222 krát
Naposledy upraveno: čt., 2. červen 2022 09:07
Natálie Houšťová

Související články

Pro psaní komentářů se přihlaste