Natálie Houšťová

Natálie Houšťová

Pokud se alespoň trochu orientujete ve zprávách ze světa celebrit, jistě vás zastihl dlouholetý spor Johnyho Deppa a Amber Heard. Jeden soud za druhým, nikdy ani chvilka klidu. Jako někdo, kdo zbožňuje cizí drama musím říct, že právě tento aktuální soud je perfektní bizar. Z hlediska detailů a událostí, co o jejich ročním manželství odhalil. Bohužel kvůli bizarnosti celého procesu se zapomíná, jak vážné téma řeší. Domácí násilí by nemělo být součástí divadélka pro veřejnost. Přesně to z něj Heard ovšem dělá od začátku jejího rozvodu s Deppem.
Texas, Uvalde - Při střelbě na základní škole v Uvalde zemřelo 21 lidí, z toho 19 dětí a 2 učitelky. Ve středu 25. května o incidentu informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady. Útočník byl zabit při přestřelce s policií. Událost popsala i jedenáctiletá přeživší Miah Cerrillová. Sdělila například to, jak se děti ze strachu návratu agresora potřeli krví svých zemřelých spolužáků a leželi mezi nimi. K incidentu se vyjádřil prezident Joe Biden i exprezident Donald Trump.
Online prostředí je podvodům na míru ušité. Díky značné anonymitě se můžete vydávat za koho chcete a také nevidět dopady svého chování. Policie České republiky má aktuálně nahlášeno téměř 600 obětí vishingových útoků se škodou několika desítek miliónů korun. Postupy podvodníků se modernizují a zdokonalují. Může vás tak okrást bankéř s policistou a nebo dokonce kupující vašeho bazarového zboží.
S počátkem ruské invaze na Ukrajinu byly v Česku vypnuty některé webové stránky pod označením jako ,,deziformační” a ,,šířící proruskou propagandu”. Toto se stalo bez jakékoliv podpory zákonem nebo ústavy. K tomu to část společnosti vidí jako nebezpečnou bezprecedentní událost. Internetové stránky Prvnízprávy.cz, Protiproud.cz a Pravýprostor.cz spojili a chystají společnou žalobu na správce české domény CZ.NIC a Českou republiku.
Takzvané dezinformační weby blokuje správce české webové domény CZ.NIC spolu s poskytovateli internetu už třetí měsíc. Kritéria pro blokaci však přístupná nejsou a s legislativním zásahem se nemůže úplně počítat. Podle dostupných informací by vláda pravděpodobně takto represivní zásahy, jako je blokace webu, stejně nepodpořila.
Francie - Hlasy jsou sečteny a výsledky mluví jasně. Emmanuel Macron obhajuje svůj mandát a bude Francii dalších pět let vládnout. Druhé kolo voleb doprovázela a mírně ovlivnila rekordně nízká účast a to kolem 72 %. Což je nejnižší účast za posledních 50 let. Macron si je vědom těchto statistik a slibuje, že odteď je prezidentem všech občanů. I tentokrát se prezidentské volby neobešly bez protestů, které vypukly hned v několika velkých městech Francie. Hlavy ostatních států výsledek přijali pozitivně.
út., 5. duben 2022 20:03

Přišel, udeřil, vyhrál a odešel

Hollywood - I letos se jako každý rok uskutečnilo předávání cen Akademie, známé jako Oskary. Vítězové 94. ročníku této prestižní události byli ovšem přehlušeni jiným, velmi šokujícím skandálem. Americký herec Will Smith neustál vtip mířený na jeho ženu a komiku Chrisi Rockovi za něj ubalil pořádnou facku.
st., 8. prosinec 2021 21:17

Buddha navštěvuje Prahu

Do hlavního města přijede vzácná návštěva z Asie. Hlavní symbol buddhismu: Buddha. Bude ho hostit Národní galerie Praha ve Valdštejnské jízdárně a to od 3. prosince 2021 do 24. dubna 2022. Výstava si klade za úkol přiblížit buddhismus i s jeho uměním, poskytnout prostor pro vyzkoušení meditace a také představit filmový dokument Janka Rouse, který byl vytvořený speciálně pro tuto výstavu.
st., 8. prosinec 2021 21:23

Otroctví nezaniklo, jen se převléklo

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu v uplynulých dnech obvinili pět osob z moderního otroctví. Pod nabídkou dobře placené práce přesídlili skupinku pěti lidí ze slabých majetkových poměrů do Velké Británie, kde využívali jejich finanční tíseň a neznalost jazyka. Za práci jim téměř neplatili a ženy dokonce nutili k prostituci. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na 12 let.