út., 18. duben 2017 23:20

Medvědi probudili lišky ze snu. Atletico vyřadilo Liecester

forever fearless forever fearless Zdroj: lcfc.com
Leicester – Fotbalový zázrak minulé sezóny Leicester city vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů, ve kterém sváděl boj s Atleticem Madrid. Pohádka, kterou by nevymyslel ani Andersén, tak skončila. V souběžně hraném utkání vyzrál v prodloužení Real Madrid na Bayern Mnichov a doplnil tak městského rivala v semifinále.

Pohádku, kterou loni začal psát kouč Ranieri, o liškách, které dobyly svět ukončila kapitola čtvrtfinále Ligy Mistrů. Mistr Premier league byl pokořen Atleticem Madrid. Příběh, který za sebou anglický „maloklub“ zanechal, bude však nesmazatelně zapsán do paměti všech fotbalových fanoušků. První čtvrtfinálové klání se konalo na stadiónu Vincente Calderóna a důvody k radosti mělo domácí publikum. Utkání skončilo 1:0 po proměněném pokutovém kopu z 28. minuty, když po sporném zákroku rozvlnil síť miláček Los Rojiblancos Griezmann.

Do odvetného zápasu opět vstoupil lépe favorit z Madridu, když se ve 26. minutě prosadil Niguez. Lišky se ve druhé půli vrhli na soupeře jako zajíc na zelné pole a v 61. minutě přetvořil tlak v gól loňský objev Vardy. I přes poměr střel 24:5 však utkání skončilo remízou a hosté tak slaví postup do další fáze.

O dalším postupujícím, který se dostane do boje před brány Cardifu rozhodovalo souběžně hrané utkání Bayernu Mnichov na věhlasném Santiagu Bernabéu. Bílý balet byl po prvním utkání hraném v Allianz aréně na koni. V prvním zápase začali lépe domácí. Ve 25. minutě se prosadil Vidal. Jak lehce se lze stát z hrdiny psancem poznal chilský reprezentant v nastavení první půle, když neproměnil pokutový kop. Druhá půle již patřila bílému baletu. Držitel Zlatého míče Ronaldo dvěma góly z 47. a 77. minuty otočil výsledek utkání.

V odvetném klání musel Bayern vstřelit minimálně dvě branky. První půle branku nepřinesla. V 53. minutě sudí ukázal na penaltový puntík u Navasovy svatyně a brankostroj Lewandovski s přehledem proměnil. Nabuzený Bayern v 76. Minutě zchladil svým gólem Ronaldo. O dvě minuty později však Ramos předvedl kuriózní vlastní gól a vrátil Bavorům vedení. V 84. minutě po druhé žluté odkráčel předčasně do sprch Arturo Vidal a stížil tak spoluhráčům možnost postupu. Klání skončilo opět 1:2 a tak nasledovalo prodloužení. V tom dvěma góly završil hattrick Cristiano Ronaldo a nasměřoval tak Real Madrid do semifinále. Kosmetickou úpravu skóre pak provedl Asensio, jenž určil konečný stav 4:2.