pá., 26. duben 2024 15:35

AV journal: fenomén „thrifting“ a proč nakupovat v second handech

AV journal: fenomén „thrifting“ a proč nakupovat v second handech Zdroj: Canva
V době, kdy se stále více lidí zaměřuje na ochranu životního prostředí, získává koncept „sekáčů“ mezi spotřebiteli, kteří hledají udržitelné alternativy, značnou popularitu. Tento rostoucí trend ekologický dopad rychlé módy a masové spotřeby.

 

Second handy nebo-li thrifting, zahrnuje nákup použitých nebo vintage věcí namísto nových. To může zahrnovat oblečení, nábytek, elektroniku, knihy a další. Navíc kromě ekologických výhod, nabízí i jedinečné objevy, zábavu a minimalizuje vaši útratu.

Objevování jedinečných kousků přispívá k atraktivitě secondhandového nakupování. Nejenže vás nákup vyjde na menší částku, hlavně můžete vintage kousky oživit svůj šatník. Ať už jde o vintage koženou bundu, kabelku nebo Y2K džíny.

Sekáče pro planetu

Za popularitou second handů je jeho přínos pro snižování odpadu a emisí uhlíku. Prodloužením životnosti produktů, thrifting minimalizuje potřebu nové výroby, která často vyžaduje značné množství energie a zdrojů.

Podle Agentury pro ochranu životního prostředí, textilní odpad sám o sobě představuje přes 10 milionů tun odpadu na skládkách v USA za rok.

Dá se tedy říct, že vzestup sekáčů odráží rostoucí posun směrem k udržitelnějším a vědomějším vzorcům spotřeby. Nákupem oblečení z druhé ruky můžeme snížit odpad, svou ekologickou stopu a přispět k ekonomice.

Kam zajít v Olomouci

FAJN sekáč
Horní náměstí 371/1

IMG 0154

S.W.A.G.
Ztracená 32

IMG 0155

Stylárna
8.května 516

IMG 0157

V kombinaci s udržitelností, dostupností není thrifting pouze trendem, ale přispívá směrem k svědomitějšímu a zodpovědnějšímu přístupu k spotřebě.

Zobrazeno 183 krát
Naposledy upraveno: pá., 26. duben 2024 16:05
Pro psaní komentářů se přihlaste