Tereza Brhelová

Tereza Brhelová

1) Cíl práce Cílem mého projektu bylo prokázání získaných znalostí a zkušeností, které jsem si osvojila během absolvování specializačních kurzů psané žurnalistiky v druhém ročníku při studiu oboru Žurnalistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Při mém studiu jsem si zvolila politickou specializaci, a tu jsem chtěla propojit s psaným textem. Toto propojení jsem zrealizovala formou pěti publicistických rozhovorů s novináři do 30 let, jejichž jméno je Filip a ve svých výstupech se mimo jiné zabývají právě politickou scénou, ale i například sociálními sítěmi, mladými novináři a podobně. Prostřednictvím rozhovorů jsem také zjišťovala, jestli se názory mých respondentů v něčem nepodobají stejně jako jejich křestní jména.
po., 29. říjen 2018 10:01

Zeman vyznamenal 41 osobností

Prezident Miloš Zeman rozdal při příležitosti stého výročí vzniku Československa ve Vladislavském sále jednačtyřicet vyznamenání. Mezi osobnostmi byli padlí vojáci z Afghánistánu, učitelka v mateřské školce Darina Nešporová i Michal David.
ne., 14. říjen 2018 14:11

ODS se raduje z výsledků voleb

Praha - „Výsledky voleb jsou dobrou zprávou pro občany," řekl na povolební tiskové konferenci ODS její předseda Petr Fiala. Mimo jiné se vyjádřil kladně vůči tomu, že vládní většina, která podporuje „polokomunistickou vládu“, nebude mít v žádném přpadě většinu v Senátu.
Praha - Tomio Okamura byl spolu s Dominikem Ferim ve čtvrtek večer hostem pořadu Události, komentáře. Zde spolu s moderátorem debatovali o zákonu o obecném referendum, který navrhla Okamurova strana SPD. Zákon projednává poslanecká sněmovna, v prvním čtení ho poslanci odročili. 
Okolo sedmé hodiny večerní se na Horním náměstí v Olomouci sešlo několik set lidí kvůli vyjádření nesouhlasu s volbou Zdeňka Ondráčka do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Demonstrace se v pondělí konaly napříč celou Českou republikou.
Tento týden Slovenskem a Českem otřásla zpráva o smrti novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně. Kuciak se kromě investigativní žurnalistiky věnoval i učení na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře, kde byl mezi studenty velmi oblíben. K současné situaci se proto v rozhovoru vyjádřila i jedna z jeho studentek, která nechce být jmenována.
út., 31. říjen 2017 17:24

Z Arménie až do Olomouce

Olomouc - Už tento čtvrtek 2.11. v sedm hodin se olomoucké kino Metropol rozezní smíchem a zajímavým vyprávěním. Se svou cestovatelskou projekcí zde totiž vystoupí oblíbený spisovatel a poutník Ladislav Zibura. 
Olomouc - I touto větou lze odstartovat kariéru jednoho z nejúspěšnějších režisérů u nás. Jan Svěrák, jehož nejnovější film Po strništi bos právě běží v kinech, nedávno navštívil olomoucké studenty a podělil se s nimi o své zkušenosti a zážitky z filmového placu. A jak se naučil režírovat hraný film? „Řekni akce, vole!“ poradil mu při natáčení Obecné školy jeho kameraman. A pak už to šlo tak nějak samo…