Zuzana Příhodová

Zuzana Příhodová

1) Cíl práce Cílem mojí práce je vytvořit cyklus fotografií, na kterých věrohodně zachytím atmosféru panující mezi pražskými prodejci časopisu Nový prostor. Smyslem existence tohoto periodika je pomoci lidem, kteří se ocitli v tíživé životní a finanční situaci, a nyní se snaží svépomocí postavit na vlastní nohy. Z každého prodaného časopisu si prodejce ponechá padesát procent jeho ceny, tedy dvacet pět korun, čímž je mu umožněno samostatně vydělávat peníze.
Praha - Policie varuje děti a jejich rodiče před nebezpečnou internetovou hrou zvanou Modrá velryba, která se v posledních dnech údajně rozšířila z rusky mluvících zemí do vod českého internetu. Náplní této hry zaměřené na mladistvé má být série padesáti úkolů, které hráče dovedou až k sebevraždě. 
Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) pokračuje v boji s padělanými léky a nelegálními léčivými přípravky. Ty podle současných odhadů tvoří až deset procent celosvětově prodaných léčiv. Český pacient se s nimi nejčastěji setká na internetu.
Los Angeles – Už po třicáté sedmé si tvůrci nejhorších filmových děl za loňský rok mohli odnést ocenění Zlatá malina, v Americe známé jako The Razzies. V sobotu proběhlo vyhlášení „vítězů“ z nominací na konci ledna.
Praha – Na své si v neděli 4. prosince přijdou všichni milovníci jógy. V pražské Lucerně se totiž od devíti hodin dopoledne bude konat mezinárodní konference nazvaná Jóga v denním životě – cesta k nenásilí a světovému míru. Proběhne jen několik dní poté, co UNESCO prohlásilo jógu za kulturní dědictví celého lidstva a jejím cílem je podpořit úsilí OSN o posílení světového míru a nenásilí pomocí jógových principů.
Praha – V prostorách Centra Seňorina v Praze se v úterý 10. ledna příštího roku uskuteční první Alzheimer Café. Cílem tohoto setkání, které se bude opakovat pravidelně každé první úterý v měsíci, je poskytnout podporu lidem, kterým do života zasáhla Alzheimerova choroba. Mohou se zde setkat s ostatními, kteří procházejí stejnými problémy, a získat informace, útěchu a povzbuzení.
Praha - Diváci hudební televize Óčko si o státním svátku 28. října budou moci vychutnat top 100 českých a slovenských videoklipů, nejvysílanějších na Óčku za celou historii jeho existence. Televize totiž 27. října slaví přesně 14 let od svého vzniku, a tak se fanoušky rozhodla překvapit narozeninovým playlistem. Písničky do něj bude vybírat z více než 5500 různých českých a slovenských videoklipů, které od roku 2002 zařadila do svého programu.