Dominika Gerychová

Dominika Gerychová

Olomouc – Hospoda u Puškaře se na jeden večer proměnila v literární doupě. Svá díla v úterý 30. listopadu představilo pět studentů Univerzity Palackého. Ve směsici textů se objevila povídka nebo třeba básně psané volným veršem.

Tomáš Tuhý končí ve funkci policejního prezidenta

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Praha - Tomáš Tuhý se rozhodl skončit ve své funkci policejního prezidenta pouze tři dny poté, co jej prezident Miloš Zeman povýšil na generálporučíka. Učinil tak údajně z důvodu, že se hodlá naplno věnovat svému novému poslání velvyslance České republiky v Bratislavě. Uvedl to společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem na včerejším brífinku.
Olomouc - Od konce července mají lidé v Olomouci možnost využít první český systém zálohovaných kelímků. Tři místní kavárny ziniciovaly projekt Půjčte si kelímek, jehož cílem je redukovat množství odpadu, spojený s výdejem káv s sebou. Běžně využívané papírové kelímky je totiž téměř nemožné recyklovat, protože jsou složeny nejen z papíru, ale i z plastové fólie a jejich separace by byla velmi komplikovaná. Většina z nich tedy končí buď na skládce nebo ve spalovně, v horším případě pohozené v přírodě. Podle odhadu zakladatelů se jejich spotřeba v Olomouci pohybuje ve výši šest až osm tisíc kusů za měsíc.

Die Antwoord, Paramore a Dub FX zazářili na Rock For People

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Hradec Králové – Dvaadvacátý ročník královéhradeckého Rock For People zahájil takzvaný Večírek pro nedočkavé už v pondělí 3. července, tedy den před hlavním zahájením. Vystoupilo zde celkem devět českých kapel, které svými různorodými hudebními žánry předznamenaly, že letošním festivalem nebudou znít pouze tóny rocku.

Nevšední Zlín očima potulného fotografa

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
V pátek ve Zlíně proběhla vernisáž výstavy fotografií s názvem Zlínský chodec. Autor snímků Martin Fojtů umístil přes třicet děl na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Česká republika - Ve středu schválil Senát novelu zákona o nemocenském pojištění. Muži si díky ní budou moci vzít sedm dní placené otcovské dovolené během prvních šesti týdnů od porodu jejich potomka. Nyní už zbývá jen podpis prezidenta republiky.

Longboardová sezona klepe na dveře

Zveřejněno v: PUBLICISTIKA
Členové organizace Czech Gravity Sports Association (CGSA), která pořádá Mistrovství České Republiky (MČR) v downhillovém skateboardingu, nyní poctivě zajišťují vše potřebné pro hladký průběh letošních závodů a freeridů. Jejich termíny nedávno zveřejnili na webových stránkách organizace CGSA. Stejně jako minulý rok budou součástí MČR také závody organizované Federací moravského longboardingu. Z celkových pěti závodů se tak do poháru budou započítávat tři nejlepší výsledky.

Dvojice IdeaFatte vyráží na Stop Play Tour

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Dvojice IF, tvořená rapperem Ideou a DJ Fattem, se již brzy vydá na svou první řadu koncertů v roce 2017. Na tour s názvem Stop Play představí své nejnovější stejnojmenné album. Právě z něj budou znít v klubech noty různých titulů, z nichž bylo možné část zaslechnout již na Ty Nikdy Label Tour 2016 ke konci roku. Fanoušky potěší celkem ve dvanácti městech, jako první zavítají ve středu 8. února do Plzně. Na jejich cestě po České i Slovenské republice je doprovodí slovenský rapper Krok Spet a další členové Ty Nikdy. Jedním z nich bude MC Gey, s nímž IF vytvořila úspěšnou píseň Pohyby hlavou. Chybět nebude ani nepředvídatelný Boy Wonder a v Karlových Varech bude možné na scéně zahlédnout i Resta. Kromě živé hudby nabídne skupina také limitovanou edici produktů. O co se konkrétně jedná, veřejnosti nevyzradili. IdeaFatte nevynechají zastávku ani v jejich rodném městě Zlíně, kam zamíří v sobotu 4. března. Na tomhle místě totiž stojí vznik celé nahrávací společnosti Ty Nikdy. Právě zde se potkali zakladatelé Josef Změlík s Davidem Tesařem a v roce 2006 ji společně založili. O několik let později se k nim přidal již zmíněný Rest, MC Gey a také liberecký talent Paulie Garand. V současné době má skupina 12 členů, z toho pět rapperů a sedm DJů.

S perem a papírem bojují za práva lidí po celém světě

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Po celé České republice i v zahraničí právě probíhá Maraton psaní dopisů. Jedná se o největší mezinárodní akci na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných či utlačovaných lidí.

Přineste světlo světu

Zveřejněno v: ZPRÁVY
Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů zahájila kampaň, která nabádá k dobrým skutkům po celém světě. Probíhá od 25. listopadu do 1. ledna a jejím smyslem je pomáhat okolí na počest Ježíšových činů..

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace