út., 3. červen 2008 12:34

Litovel přehrála Kralice a získala klid

Jiří Fišara
Litovelští fotbalisté se rychle oklepali po nezdaru v Kozlovicích a porazili doma Kralice 3:1. K vítězství nasměroval Litovel po pěkné akci v 52.minutě Srovnal. Hostům se podařilo do poločasu vyrovnat po chybě litovelské obrany zásluhou Lehkého. Po změně stran však Litovel přidala ještě další dvě branky, na něž už Kralice odpovědět nedokázaly.

První poločas, hraný za hustého deště, začali lépe domácí a z úvodního náporu vytěžili vedoucí branku. Na levé straně se šikovně uvolnil Vybíral. Jeho centr do pokutového území si zpracoval Zavadil, sklepl míč ke Srovnalovi a ten tvrdou ranou pod břevno poslal Litovel do vedení. Po vstřelené brance však domácí fotbalisté polevili, naopak kraličtí se zvedli a začali zle provětrávat litovelskou obranu. První šance po zaváhání Kratochvíla skočila ještě rohovým kopem. Po další špatné rozehrávce ve středu hřiště se však za obranou ocitl Lehký, udělal kličku i vybíhajícímu brankáři Svozilovi a střelou do prázdné branky vyrovnal. V závěru poločasu mohla Litovel poděkovat nepřesnému asistentovi rozhodčího, který zdviženým praporkem zastavil akci, po níž se na branku znovu řítil sám Lehký.

Po obrátce Litovel přidala na tempu a v 52. minutě se mohla radovat z vedoucí branky. Centr Večeři poslal hlavou za Kofroňova záda Zavadil, jenž vstřelil gól ve třetím zápase v řadě. Narozdíl od prvního dějství tentokrát litovelští nedali soupeři vydechnout a pokračovali v tlaku. A v 75. minutě byli odměněni. Pojistka přišla z kopačky Planičky, který byl na hřišti sotva pár vteřin. Zavadilovu tvrdou ránu z přímého kopu Kofroň pouze vyrazil před sebe a nejdříve ze všech byl u míče právě nastoupivší Planička. Podobně šťastnou ruku mohl mít domácí trenér Večeřa i se Štěpánem. Tomu se v nastavení podařilo obejít i brankáře, ale levačkou poslal z úhlu míč jen do tyče. I tak ale v Litovli panovala po utkání spokojenost. „Moc důležité vítězství, teď jsme prakticky zachránění a můžeme sezónu dohrát v klidu,“ řekl střelec první domácí branky Richard Srovnal.

Litovel – Kralice 3:1 (1:1)

Branky: 12. Srovnal, 52. Zavadil, 75. Planička – 25. Lehký

Sestavy:

Litovel: Svozil – Kvapil, Kratochvíl, Frieb, Vybíral – Olbert, Jan Fišara (75. Planička), Srovnal (81. Štěpán), Večeřa – Šenk (60. Seyfried), Zavadil.

Kralice: Kofroň – Neoral, Ohlídal, Havlíček, Trnavský – Valtr, Dostál ,Růžička, Liška – Petržela (46. Bukovec), Lehký.