po., 28. listopad 2011 01:16

Federer sa opäť zapísal do histórie

LONDÝN - Švajčiarsky tenista Roger Federer obhájil minuloročné víťazstvo na Turnaji majstrov a stal sa tak rekordne prvým držiteľom šiestich titulov z tohto prestížneho podujatia. V londýnskej O2 aréne porazil vo finále francúzskeho tenistu Jo-Wilfieda Tsongu po trojsetovej bitke 6:3  6:7 6:3 za 2 hodiny a 19 minút.

Historickú tabuľku prepísal Roger Federer na turnaji, kde sa každoročne kvalifikuje iba osem najlepších tenistov sveta. Ako nasadená štvorka nezaváhal ani na sekundu. Vyhral všetkých päť zápasov a do rebríčka ATP Entry si za víťazstvo pripíše 1500 bodov. V jeho novom pondelkovom vydaní si polepší o jednu priečku a nahradí tak zraneného Brita Andyho Murrayho.

FedEx, ako tenisového mága mnohí prezývajú, mal výhru na dosah už v druhom sete, keď si v skrátenej hre vydobyl prvý mečbal zápasu. Bojovný Francúz sa však nevzdal, vyhral 3 gemy v rade a doviedol zápas do tretieho setu. V ňom však nedokázal napodobiť svoj predchádzajúci výkon a osudným sa mu stal druhý mečbal.

Pre Tsongu to bola tretia finálova prehra v rade a všetky mu uštedril Roger Federer. Dokázal tak, že ani v tridsiatich rokoch nepatrí do starého železa a naďalej má chuť rozširovať svoju zbierku trofejí. Tú môže predviesť najmä na budúci rok, kedy sa okrem klasických turnajov uskutočnia aj Olympijské hry , ktoré sám zmienil na slávnostnom ceremoniáli.