Adam Kučatý

Adam Kučatý

I takto mohou znít slova golfového novináře. Honza Fait se pohybuje v novinářské branži už řadu let. Dnes pracuje v GolfExtra.cz, jednom z největších golfových portálů v České republice. Co všechno stojí za vydáním článků, které si čtenář může přečíst? Je novinařina krásným a jednoduchým povoláním? To a mnohem více se dozvíte v tomto rozhovoru.
Moravskoslezský kraj - Jana Kučatá pracuje ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě. V práci si prošla nejednou nelehkou situací. Její pracovní náplň jí umožňuje pomáhat v samotném centru dění, vidí tedy, jak to v aktuální době v nemocnicích vypadá.Nacházíme se v nelehké době. „Jsem v práci již přes 20 let a podivnější období jsem ve své kariéře nezažila,“ i takto mohou znít slova nynější zdravotní sestry na covidovém oddělení.
Anglie - Ještě před rokem by si málokdo vsadil na to, že rodák z Havlíčkova Brodu bude stavebním kamenem základní jedenáctky jednoho z anglických týmů. Opak je ale pravdou. Tomáš Souček v Anglii řádí. Na Nový rok opět skóroval, tentokrát v zápase proti Evertonu, když se v 86. minutě nejrychleji zorientoval a dorazil míč do sítě.
Jak všichni víme, poslední dny jsou plné změn. Vláda vydává jedno omezení za druhým. Aktuálně trávíme čas v nouzovém stavu, který byl nařízen od 5.10. 2020. Nouzový stav se dotkl nejen škol, restaurací a divadel, ale také sportu. Ještě minulý týden nařízení, která se týkala sportu, informovala o tom, že mistrovské utkání se mohou hrát, ale bez diváků. Limit v mistrovském utkání je maximálně 130 osob, včetně realizačního týmu. Ještě hůř na tom je pak amatérský sport, který může provozovat pouze 20 lidí na jednom sportovišti. Milovníci fotbalu, nebo rugby si tedy budou muset počkat na lepší časy. V sobotu 10.10. v 15:00 došlo k mistrovskému utkání okresního přeboru SK Hvozdná – TJ Poteč. Domácí tým SK Hvozdná si velmi kuriozním způsobem poradil s pravidly nouzového stavu. Hlavní organizátoři na pozvánce upozorňovali, že utkání se koná sice bez diváků, ovšem před utkáním je vyhlášen nábor 60 pořadatelů a 20 podavačů míčů. Takže pravidla nebyla porušena, protože součet hráčů spolu s realizačním týmem byl přesně 130 osob. Toto na první pohled až směšné obcházení pravidel není první, které se stalo. Například v září si pokoušel najít cestu v obejití pravidel pražský noční klub, když avizoval, že bude v jeho prostorách každou noc probíhat studentské natáčení, na nějž shání komparz, který by hrál hosty klubu. O den později už organizátoři pozvánku stáhli a komentovali tento nápad způsobem, že to byla jen nadsázka a zápas se odehrál normálně bez diváků a pouze s 15 až 20 organizátory. Kvůli tomuto originálnímu nápadu se SK Hvozdná stala hitem několika sociálních sití a vedení nemusí mít o zviditelnění klubu na pár dní žádné starosti.
Hvězda anglického fotbalu Mohamed Salah na sebe opět upozornil v dobrém světle, když pomohl  bezdomovci, který se stal obětí slovních útoků