Adam Talla

Adam Talla

Washington – Dočká se Mireček z Bujumbury klidu ve své zemi? To je otázka, která se nabízí se zrušením sankcí USA namířených na Burundi. Důvodem pro ukončení sankcí jsou pokračující reformy v zemi.
Kampala – Bezpečnostní složky v centru ugandské metropole zneškodnily muslimského kněžího, který byl obviněn ze spolupráce s ADF (Allied Democtratic Forces). Během zásahu zemřeli kromě kněžího další čtyři osoby. Policie hledá ještě jednoho z kněžích.
Seznam článků: Cosmin Moți – klubová ikona Ludogorce Razgrad, Vděčí Ludogorec za svůj vzestup úpadku CSKA?, Kdo je majitel Ludogorce Razgrad - Kiril Petrov Domuschiev?. Boev: Ludogorec nejde odmítnout, když dostanete nabídku.
Hlavními konkurenty Ludogorce Razgrad jsou bezesporu CSKA Sofia a Levski, které se mohou dohromady pyšnit 57 ligovými tituly. Tedy bulharská obdoba Sparty a Slavie. V bulharské fotbalové soutěži se hraje s nadstavbou, stejně tak jako v České republice, a soutěži již devět let dominuje Ludogorec s dvěma silnými týmy ze Sofie v závěsu.
Ludogorec Razgrad přestože byl založen již koncem druhé světové války (pozn. název bývá někdy uváděn i jako Ludogorets 1945), je poměrně nový klub, který hraje první soutěž jen necelých deset let a samotný zrod novodobého Ludogorce se datuje teprve do roku 2010, kdy majetkově do ještě druholigového fotbalového klubu z Razgradu přichází podnikatel Kiril Domuschiev. Klub hned v další sezóně získává treble tzv. vítězství v první lize, domácí pohár a superpohár a stává se tak teprve druhým klubem v historii, kterému se to povedlo sezónu po postupu z nižší soutěže (pozn. prvním byla Levadia Tallin v roce 1999).
Vasil Boev je bývalý bulharský fotbalista a nyní fotbalový trenér, který v současnosti dělá pod bájnou horou Blaník asistenta trenéra Danielu Šmejkalovi v druholigové Vlašimi. Před příchodem do Vlašimi již měl Boev za sebou dlouhodobé úspěšné trenérské působení u mládeže SK Slavie Praha a také u fotbalistů třetiligového Litoměřicka. Boev v 90. letech oblékal dres předních bulharských klubů CSKA Sofia a Litexu Lovetch. Fotbal hrál na klubové úrovni také v České republice a v Německu. Mimo svět zeleného pažitu pracuje jako učitel tělocviku na Bulharské základní škole a gymnáziu Dr. Petra Berona v Praze.
Od roku 1990, kdy padl komunismus do roku 1996, byl Kiril Domuschiev nepříliš významný člověk, při porovnání s dneškem. S bratrem Georgim založili několik firem, které se specializovaly na oblečení. Změna ovšem nastala právě v roce 1996, kdy zakládá privatizační fond Napredak Holding AD, přes který získává mnoho bulharských firem, např. Balkan AD, kde jmenuje do funkce ředitelky svou matku. V roce 1999 zakládá pro Ludogorec tak důležitou společnost Huvepharma, která v roce 2000 privatizuje Biovet AD, která je nyní dcerou Huvepharmy. Nyní nadnárodní korporace Huvepharma podniká ve více než 90 zemích a dělá z Domuschieva třetího nejbohatšího Bulhara se jměním kolem 950 milionů dolarů, což je přibližně roční výkon zemí jako je Svatý Kryštof a Nevis či Vanuatu.
Sanya - Golfista Arie Irawan zemřel ve věku 28 let v neděli ráno ve svém hotelovém pokoji. Důvody jeho smrti jsou podle všeho přirozené, avšak koroner zatím zprávu nedokončil. Závěrečné kolo turnaje vedení zrušilo, když po třech kolech získal titul Trevor Sluman.
Buenos Aires – Před letní Copa Americou odchází z reprezentace, která se točí především kolem Lionela Messiho velká osobnost-Gonzalo Higuaín. Nenastoupil již do posledních dvou březnových přátelských zápasů, a to proti Venezuele a Maroku.  Naposledy národnímu týmu pomohl na loňském mistrovství světa v Rusku, kde Argentina vypadla v osmifinále na pozdějších šampionech z Francie. 
Harare – Obyvatelé jedné z nejchudších zemí světa se každoročního fotbalového mistrovství jihoafrických zemí nedočkají. Místní vláda neposkytla potřebnou záruku. Turnaj se měl konat v termínu od 19. května do 1. června. 
Strana 1 z 3