Anna Kolínková

Anna Kolínková

st., 26. květen 2021 00:29

Budoucnost muzeí: obnova a nová vize

Česká republika - Mezinárodní den muzeí se podobně jako miný rok neobešel bez pandemických opatření. Po částečném uvolnění opatření se některá muzea rozhodla k oslavám připojit. V Praze se rozhodli otevřít instituce návštěvníkům zcela zdarma. Ovšem většina se připojí spíše k Festivalu muzejních nocí, který se koná během léta.
Dlouho diskutovaný seriál Přátelé se konečně dočká svého návratu na televizní obrazovky. Nejedná se ovšem o dlouhodobou záležitost. Ve skutečnosti to bude jednorázový pořad. Tudíž standardní pokračování není vůbec v plánu. Americká streamovací stanice HBO Max ho odvysílá ve čtvrtek 27. května.
Made You Look: Příběh padělaných umělecký děl je dokument režiséra Barryho Avrcihe, který uvádí platforma Netflix. Jde o největší podvod s uměním v historii USA. Pojednává o lidské chamtivosti a tvrdohlavosti. Celý podvod započíná ve chvíli, kdy do newyorské galerie přichází žena s dosud neznámými uměleckými díly velikánů.
Největší hudební festivaly definitivně zrušily sezónu 2021. Jako poslední se v pondělí ozvali pořadatelé Rock for People.
Umění k předvánočnímu období patří stejně jako pohádky. Obzvláště když se jedná o baletní představení Louskáček – Vánoční příběh. Jelikož nám aktuální situace nedovoluje navštěvovat představení osobně, rozhodlo se Národní divadlo vytvořit alternativu. Ve spolupráci s Českou televizí budou vysílat přímý přenos baletu. Tanečníci baletní představení předvedou před prázdným jevištěm ND, které bude možné zhlédnout 21.12. ve 20 hodin na programu ČT art.