Anna Raušerová

Anna Raušerová

Samostatný projekt kulturní/psaná žurnalistika
Napoleon Bonaparte nepodcenil přípravu a ze Špilberku odvezl před bitvou stovky tun střelného prachu. Naproti tomu ruského cara poháněla touha po vítězství, podpořená početní převahou. Bitva u Slavkova, přezdívané také „bitva tří císařů“ je jednou z událostí, které zásadně ovlivnily vývoj Evropy v 19. století. O významnosti svědčí i fakt, že těmto událostem věnoval několik stránek svého románu Vojna a mír i Lev Nikolajevič Tolstoj. Nebyl totiž důležitý jen samotný boj, ale také události, jež střetu předcházely.
Jana Kolčářová je pedagožkou na gymnáziu ve Vyškově. Její aprobací je český jazyk a dějepis, který vyplňuje i její volný čas. Našla se ve vojenské historii napoleonského období a nevynechá žádnou bitvu. V rodném Vyškově zorganizovala již zavedenou vzpomínkovou akci Vyškov v roce 1805, které se každoročně účastní tisíce diváků.
Ohlušující rány z děl, blížící se nepřítel zpoza kopce Santon, dusot koňských kopyt. Tisícům diváků se tají dech, ačkoliv jde jen o rekonstrukci bitvy, která proběhla před 212 lety. V sobotu 2. prosince 2017 se opět střetla vojska Francie, Ruska a Rakouska v Bitvě u Slavkova, a to s historickou přesností.
Boris Nezbeda je řadový zaměstnanec Vyškovské nemocnice, kterého při běžném provozu klidně přehlédnete. Při účasti na historických akcích a přenáškách obléká kostým a mění se v jednoho z nepostradatelných aktérů – dobového lékaře.
Olomouc - Smetanovy sady v Olomouci se ve dnech 13. a 14. května otevřou veřejnosti v netradičním světle. V jejich areálu proběhne již třetí ročník Garden Food Festivalu. K ochutávce budou připraveny exotické pokrmy a nápoje, ale i ty ryze regionální.
út., 29. listopad 2016 21:31

Olomouc vybere kočku Miss sympatie

Olomouc – Na olomouckém výstavišti Flora proběhnou ve dnech 3. a 4. prosince už tradiční jednodenní výstavy koček. K vidění budou kočky české, i ty s cizím původem. Svého kočičího vítěze si budou moci zvolit i návštěvníci.
pá., 28. říjen 2016 10:33

Brno vybere svůj Best cake

Brno - První ročník Cake festivalu uspořádá Brno už 12. listopadu 2016 v hale Parkk v Malé Americe. Deset poctivých řemeslných cukráren změří své zkušenosti a nechají návštěvníky vybrat nejlepší dortík. 
Vyškov - Na Literárním čaji o páté přivítali Vyškované 24. října v Knihovně Karla Dvořáčka vzácného hosta. Bývalý četník Michal Dlouhý, který dal první impulz k natočení seriálu Četnické humoresky, přečetl nejen ukázky ze svých knih, ale podělil se i o drobnosti z natáčení.
Vyškov - Osm stálých výstav a jedna měnící se. Vyškovští mají z čeho vybírat a o volnočasový program nemají nouzi, do muzea přesto nezavítají. Muzeum Vyškovska navštěvují převážně základní školy a zdá se, že na Vyškovsku zájem o historii upadá úplně.
Strana 1 z 3